İstiyorsak; güneş olsun sevgimiz; gülümsesin, yüzümüz yüzünüze, Kardeşlik ve birlik içinde, mutlaka selam vermeliyiz birbirimize  

    Son Dakika :   
 
 

SENTURK

 

 

 AROMATİK TIBBİ BİTKİLER                 

EZAN OKUMA 

Ana Sayfa
Kuran-ı Kerim Değişik Dillerde
Ercan ÇELİK
Dünya nüfusu ve Karbondioksit
Günlüklerim
İletişim
Ziyaretçi Defteri

 

 

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

MARMARA ADASI

1-ÖzelAĞAÇLANDIRMA

ÇÖPDEN MAZOT ÜRETİMİ

                         SERA ETKİSİ KARBONDİOKSİT ARTIŞLARI


Marmara Adası Özel Ağaçlandırma


Küresel Isınma Ve Ağaç"Ercan Çelik"

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  443540
Bugün Ziyaretçi :  39
Aktif Ziyaretçiler :  6

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK ve DOĞAL HAYAT    HAYVANLAR ALEMİ FOTOĞRAFLARI

MAHKEMELER, ORTAKLARIM BİLGE GRUP A.Ş. HANGİ KONULARDA DAVA AÇMIŞTIR

   BAŞKANIM;SENİN ARKADAŞLARIN OLDUĞU İÇİN GÜVENDİM,ÜLKÜDAŞLARIMIZ, ARKADAŞLARIMIZ VE GÖNÜLDAŞLARIMIZ OLDUĞU İÇİN GÜVENDİM. 4 SENE SABRETTİM. HER SABREDİŞİMDE  ALLAHA DUA EDİP  SONUNDA  HASTALANDIM.

   İMDİ ONLARI SANA ŞİKAYET EDİYORUM. ÜLKÜDAŞLARIMA,YÜCE MİLLETİME, MAHKEMELERE,ÜST YÖNETİMLERE ŞİKAYET EDİYORUM. ONLARA ASLA HAKLARIMI HELAL ETMİYORUM...

                    Biz Anadolu erleriyiz, erdemliyiz

                   Nefsimizi biliriz, sözümüzün eriyiz

                   Severiz seviliriz sevginin sermayesiyiz

                    Sevgi eritir kini, husumeti bilmeyiz

                       İlim için çalışırız,  bilginin kölesiyiz

                      Hakkımızı vermeyiz, emeğin teriyiz

                      Haklarını veririz,adaletin terazisiyiz

                 Gönül erleriyiz,muhabbetin fedaisiyiz. ERCAN ÇELİK 

BAŞBAKAN, ADALET BAKANI İÇİŞLERİ BAKANI’NA  AÇIK MEKTUP 

ORTAKLIK,BAL HIRSIZLIĞIM VE NİTELİKLİ ARI DOLANDIRICILIĞIM 6YIL HAPİS 5 YIL GÖZETİM

MARMARA ÖZEL AĞAÇLANDIRMA CEVİZ, FISTIKÇAMI ARICILIK HAYVANCILIK                   

 MARMARA ADASI CEVİZ, FISTIKÇAMI, LAVANTA, KEKİK, ADAÇAYI,PROJEMİZ

  ORTAKLARIMIN YAPTIKLARI İŞ VE EYLEMLERDEN DOLAYI ORTAKLIK İÇİN ORMAN İŞLETME VE GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE NOTERDEN ONAYLI ORTAKLIK FORMU DOLDURULMAYACAK  VE ORTAK YAPILMAYACAKTIR.

  Sahanın içinde bulunan ve sahayı tutanları Adi Ortaklık Tarafından Yetki Verilmemiş Kişileri Muhatap almanız ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyusun da  bulunmamanız görevinizi kötüye kullanmanızdır.  Özellikle Suçu bilip görüp haber vermeme suçudur. Ormanda önemli bir suçtur…

  BENİM İSTEĞİM VE İRADEM DIŞINDA  ORTAKLIK  OLURU HAZIRLANAMAZ. BUNU ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜKLERİ BÖLGE VE GENEL MÜDÜRLÜĞÜN BAKANLIĞIN BİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

   DİĞER TARAFTAN DOLANDIRICILIK İŞLERİ BANKALARDA  DEVAM ETTİĞİNDEN, SAVCILIĞIN DERHAL HAREKETE GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR.  SAVCILAR VE İDARECİLER SUÇLULARI KORUYORSA SUÇ İŞLİYORLAR DEMEKTİR. SUÇU GÖRÜP HABER VERMEMEK DE SUÇTUR. İŞLEM YAPMAYAN SAVCILAR İLE SUÇLULARI HERHANGİ BİR KAMU GÖREVİNDE TUTANLAR DA SUÇLUDUR.

    Ortaklarım gözüken şahısların BANA  KARŞI AÇTIĞI DAVALAR;ÇETENİN YAPTIĞI GAYRİ HUKUKU İŞLERİ, FİİLLERİ  KAMUOYU ÖNÜNDE MEŞRULAŞTIRMA  GAYRETİNDEN  BAŞKA BİR İŞLEM DEĞİLDİR. 

  Aşağıda olaylar TEK TEK ANLATILMIŞTIR.

  1.SÖZLEŞME  1. (HASAN ÇAĞLAYAN ERCAN ÇELİK  7.08.2011  Tarihli) SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDE TARTIŞILIP KARAR VERİLEN  SÖZLEŞMEDİR.

  2.ADİ ORTAKLIK SÖZLEŞMESİ  8.02.2012 Tarihli OLAGANÜSTÜ KENDİLERİ TARAFINDAN HAZIRLANMIŞ Büyük tartışma konusu olmuş; Uzun YILLAR Hasan Çağlayan AĞABEYİMİZ OLARAK tanıdığımdan kabul edilmiş, DAYATMA OLAĞAN DIŞI BİR SÖZLEŞMEDİR. Bunları İmzalayan Hasan Çağlayan Ve Mahir Damatların yetkileri yok noter dayanakları yanlıştır.

    -Tarafımdan yaptırılan Özel Ağaçlandırma Projesi 23.12.2011 tarihinde kabul edilip Makamca onaylanıp Ercan Çelik adına, 02.01.2012 tarih 01 sayı ile kayda alınmıştır. Ercan Çelik İzin Hakkını; Ortaklık izin hakkı olarak yazarak,  Yine İzin Hakkı Sahibi “Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş adına  Hasan Çağlayan”  yazılmıştır. Bu asla  yazılamaz, Hasan Çağlayan a hem ben Ercan Çelik; hem de Bilge Grup A.Ş yetki vermemiştir. Bundan dolayı bizim adımıza hareket etme hakkı yoktur. Ayrıca Ercan Çelik İzin  Hakkını onayını olurunu  ortaklık izin hakkı  olarak da yazamazlar.

   İbrahim Ergüven tarafından resmi sahte evrak tanzimi yapılmıştır. Bu belgeyi hazırlatan Hasan Çağlayan dır. Hazırlayanda Orman Ağaçlandırma Şube Müdürü İbrahim Ergüven dir. Resmi evrakta sahtecilik yapılmış ve yaptırılmıştır.

  İŞLEMLERİ HUKUK DIŞI OLAN  BİLGE  GRUP A.Ş Yöneticileri  Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA DERYAL, HASAN ÇAĞLAYAN, VEJDET  Fehmi ŞENDİL, MAHİR DAMATLAR, SAHANIN AĞAÇLANDIRILMASIYLA  İLGİLİ  HİZMET SÖZLEŞMELERİNİ  COŞKUN ORMANCILIK VE ESCAN A.Ş İLE YAPTIKTAN SONRA  SÖZLEŞME İLE İLGİLİ  BİLGE GRUP A.Ş ye VAZİFELERİNİ  YERİNE GETİRMEDİKLERİ İHTARLARININ ÇEKİLMESİ, KENDİLERİNE YAZILAN 6/Nisan/2012 tarihli MEKTUP TA  SAHAYI VE ORTAKLIĞI FARKLI METODLA ELDE ETMEK İSTEDİKLERİ İHTAR EDİLKTEN SONRA; BENİMLE KONUŞMAYARAK UZAKTAN KUMPASI YÖNETMİŞLERDİR. Bu YAPTIKLARI İŞLEMLER DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE  YAPILMAMIŞ, HİÇ BİR HUKUKA AHLAKA VE DİNE SIĞMAYAN  İĞRENÇ VE AŞAĞILIK İŞLERDİR. 

   Arılar 2 sene önce alınmış, bu  güne kadar 4 .5 ton kadar bal alınmış  burada şirketin çalışanları bakmakta, şiketin hibe  ve krediyle alınmış arıları tescile kalkıyorum  benimle konuşma ihtiyacını dahi duymadan mahkemeye giderek mahkum ettiriyorlar. Bu dünyanın hiçbir yerinde hukukunda ahlakında görülmemiş, ilkel ve adice bir metottur. Bunu  sırıtarak hakime söylüyorlar, Hakimede güzelce gülerek kararını tavizsiz veriyor. Çok yazık   Mahkemelere ve idarecilere….

  Ben buraya bu çorak topraklara hayat vererek  hayır işlemeye  çalışırken, şerefsiz ve alçakça saldırılara maruz kalmak benim mücadele azmimi artıracaktır.  ÜZÜLDÜĞÜM TARAF HASTA YATALAK OLAN BABAMA, EVİME AİLEME BAKAMAMAKTIR.Kendine layık gördüğünü karşısındakine layık göremiyenler, Başkalarının şeref ve haysiyetiyle  bile bile  mal mülk için  uğraşanlar, kirletmeye çalışanlar, Yaşama sevincini öldürenler, Dünya da kötülükte arayıp eşi ve benzeri bulunmayacak olan kimselerdir, Zalimlerdir... Şerefsizliği ve alçaklığı kendine metot edinmiş İnsan Müsveddeleridir. Onların temel maksadı; zulmederek  mal mülk, makam ve şöhret edinmektir. Onlar için ALLAHIM senin AZABINA UĞRASINLAR DİYE DUA EDİYORUM. Allahım Zalimler için Yaşasın  CEHENNEM DİYORUM. Zalimin Zulmü varsa bizim için mazlumlar için sen varsın diyorum.

    Yunus Emre ne güzel söylemiş;

       ZuIüm iIe abad oIanın akıbeti berbad  oIur

      Biz geImedik dava için, Bizim işimiz sevda için,

      Dostun evi gönüIIerdir, GönüIIer yapmaya geIdik.

                              Bir kez gönüI yıktın ise

                                       Bu kıIdığın namaz değiI,

                                      Yetmiş iki miIIet dahi

                                      EIin, yüzün, yumaz değiI                 

    Maide Suresi 32.ayet "Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olması dışında, kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur.". 

“En Kusursuz Cinayet Birinin Yaşama Sevincini Öldürmektir”. Diye söyler  “kitapları 56 dile çevrilen Brezilyalı başarılı büyük yazar, düşünür. (Simyacının YazarıPaulo Coelh  Bende aynı   şeyleri söylüyorum; Yaşama Sevincimi İki Defa Öldüren Adi Ortaklık sözleşmesi yapanlar veya onların birlikte çalıştığı kişiler; Ağaçlandırma sahasını tutanlar, içine arı  koyarak, silah gösteren anahtarlayıp bizi ağaçlandırma sahasına sokmayanların; 

       Yukarıda   açıklanan ve re’sen saptanacak nedenlerle; TCK 204, 207, 220.  maddelerinde düzenlenen  suçları işleyenler hakkında kamu davası açılmalı ve   neticeten      cezalandırılmaları, Kamu  Kurumu Niteliğinde, ATO Meclis  Başkanlığı ve  Ve ATO MECLİS Yönetiminde ki görevden açığa alınmalıdır.

                                     Arz Ederim.      

                                                                                                              Ercan ÇELİK

                                      Olsun be aldırma Yaradan yardır.

                                       Sanma ki zalimin ettiği kârdır.

                                     Mazlumun ahı indirir şâhı

                                       Her şeyin bir vakti vardır. "Yunus Emre"

ERCAN ÇELİK ŞAHSIMIN  MARMARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA SUÇ DUYURUSU VE KAYMAKAMLIĞA ŞİKAYET YAZILARI

   -Adi Ortağım Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi yetkileri bütün işlemleri 2012 yılı içinde bitirmesi özel şartın esasını oluşturuyordu.

   Ortaklığın adresini ayrı gibi gözükse de aynı kapıdan giriş, iç kapıdan 3. Giriş olarak odayı muhasebe odası gösterip evrakları tüm Bilge Grup A.Ş.ye ve kurucularına ait diğer 5 adet şirket merkezleriyle aynı odada toplamışlardır. Kapı anahtarlarını ve muhasebeyi kontrole almışlardır. Yapmadıkları işlemler ile ilgili 2012 yılında Ankara 6.Noterliği kanalıyla 5 defa ihtar 2016 yılında 3 defa ihtar edilmesine rağmen bir düzelme göstermedikleri gibi, beni ortaklıktan tasfiye ederek işlemleri tek imza ile yürütmüşler, önce evrakları sonra sahayı tutmuşlardır.

- Hizmet Ve Fidan Sözleşmesi yaptığımız firmaların yetkilileri ile Adi Ortağım Bilge Grup Anonim Şirketi Temsilci olduğunu söyleyen  Hasan Çağlayan işlemleri tek başına yapıp hizmet Sözleşmeleri yaptığımız diğer firmaların Yöneticileri Efraim Coşkun-Hayati Küpeli ile anlaşıp, %99 u Şahsıma ait Escan Enerji A.Ş. ile %1hisse verdiğim ve yönetim kurulu başkanlığına getirdiğim, yetkilendirdiğim Nebi Baysal’ı, yanlarına alarak ESCAN A.Ş ile şahsımı zorla tasfiye etmişlerdir

   Nebi Baysal Tarafımdan 15.10.2012 tarihinde yaptıkları kirli fiilleri anlatan bir mektupla Şirketim ESCAN A.Ş  yetkilerinden azledilmiştir.

   -Tüm sözleşme ve ilgili evraklara da 2012 yılında el konularak, tarafım adi ortaklık ve bankalara borçlandırılarak Akıl sağlığım bozulmuş, yaşama sevincimi öldürmüşlerdir.

  -Evraklara ulaşamadığım gibi 8 kere tüm gönderdiğim ihtarlarda tekrar etmeme rağmen tebligat adresime Evraklar gönderilmemiştir. Ortaklarım resmi daireler Bankalarla ve Hizmet sözleşmesi yapılanlarla hangi işlemler nelerin yapıldığını bilmemekteyim.

  Bankadan çekilen kredi ve hibeler 6 milyon TL kendileri taraflarından  alınmış, hesaptan hesaba aktarılmıştır.

  -Ortaklık olarak verdiğimiz taahhütnamede belirtilen Ercan Çelik tebligat adresine ortaklarımın etkisi ve yönlendirmesi ile evraklar Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünce ve İşletme Müdürlüğünce de gönderilmemiştir. Bölge Ve İşletme Müdürlüğüne yazdığım yazılardan sonra, 2016 sonlarında  bana tebliğ etmeye başlamışlardır.

 -Ortaklarımın Tek başlarına yetkileri olmadığı, imza sirkülerine uygun hangi işlemi kime yaptıracak isek ona ortak imza ile vekalet vermemiz gerektiği;

  Ankara 6. Noterliği kanalıyla;

  16/Şubat/2016 tarihli, 03157 yevmiye nolu,

  11/Temmuz/2016 Tarihli 13577 yevmiye  nolu;

  26/temmuz/2016Tarihli 14352 Yemiye Nolu

  Noterlik  ihtarlarıyla  bildirilmesine rağmen; İşlemleri tek yönlü yapmışlardır.

   -İbrahim Sancıya 19.10.2012 tarihinde vekalet verilip 5.12.2012 tarihinde tarafımdan azledilmesinden sonra ortaklarımın istek ve zorlamaları ile tekrar

Nebi Baysal’a 31.12.2012-31.12.2013 tarihleri  arasında 1 yıl süreli vekalet verildiği  bunların dışında yapılan tüm işlemlerin temsil ve ilzama yetkisi olmayanlar tarafından yapıldığı, sahte evrak tanzimi ve nitelikli dolandırıcılık  yaptıkları belirtilmiştir.(Ek:İhtarnameler vekalet ve aziller)

   -03/08/2016 tarihinde Sahanın Projeye uygun yapılıp yapılmadığı, son durumunun tespiti için Marmara Sulh Hukuk Mahkemesine tespit davası açılmıştır. 2016/3 D.İş numaralı dosya tespiti yapılırken Engin PAŞA isimli şahsın ekip başı olduğu, bir takım kişilerce benim haberim olmadan Kekik Bitkisi toplandığı, tespit davasına gelen bilirkişilerce yerinde görüldüğü,  Engin PAŞA isimli şahsa “sana bunu kim topla dedi” diye sorduğumda önce “Abdullah abi (SARKAN) topla dedi” ise de Abdullah SARKAN’ın kendisine bağırması ile ve “Hasan ÇAĞLAYAN”demesi sonucu Engin Paşa bana “Hasan Çağlayan topla dedi” diye söylediği,  Nebi Baysal depoda 2.5 ton kekik var, dedikleri 2015 yılında gösterdikleri, Hala durduğu, Abdullah Sarkan geçen yıl 1.5 ton bal aldık derken Bal ve Kekik tespitlerinin yapılmasından sonra Abdullah SARKAN tarafından çeşitli taciz ve küfürlere maruz kalarak eve giriş ve çıkışımda rahatsız edilmeye başlandığım, ayrıca Orman Sahasının içerisinde de kekik adaçayı ve diğer bulunan tıbbi ve aromatik bitkileri, topladığı; Orman Sahası içinde Orman Şefinin yakaladığı, orman tarafından tutulmuş zaptın bulunduğu, bunu Abdullah Sarkan Nebi Baysal ile birlikte yaptıkları, Diğer Engin Paşa ya suçu atarak  Engin Paşanın da kabullenmesi ile soruşturulduğu, Nebi Baysalın Hasan Çağlayan’a gerekli bilgiyi verip, bundan gelir elde ettikleri (aynı bal gibi) tarafımdan tespit edildi. (Oraya bekçilik ve diğer ziraat işleri yapacağını söyleyerek alınan kişilerin orada bu işleri yapacağına dair elinde yetkileri olmadığı halde, suç işleyen bir örgüt olarak işlerini yapmışlardır.

   Hatta benimle birlikte gelen birçok kişiyi içeri almamışlardır. Bunlarla ilgili en az 8 adet şahidim bulunmaktadır.

  -03/08/2016 tarihinde Sulh Hukuk Mahkemesince yapılan tespit davasında keşif bilirkişi raporları ek belge olarak sunulmuştur. Dosya No:2016 /3 D.İş Karar No:2016/2 (EK: Mahkemenin gönderdiği Bilirkişi Dosyası ve ekleri, ayrıca yapılmayan iş ve işlemleri göstermektedir. Bilir kişi raporlarında benim tespit edip16/Şubat/2016 tarihli 6.Noterden ihtar ettiğim hususların doğruluğu ayrıca mahkeme kararı bilirkişileriyle de tespit edilmiştir.

   Sahalara Keşfe giderken ortaklığımızın olduğu söylenen araç tarafımıza gönderilmemiştir.Hakim ve keşif ekibi başka araçlarla götürülmüştür.

  Çalışanlar keşfe çıkıp doğru bilgi vermemiştir.

  Olayları  failleri ve fiilleri anlatan Marmara Kaymakamlığına Valiliğe Dilekçe halinde gönderdim .

 Marmara Cumhuriye Başsavcılığına 14.08.2016 tarihinde Suç duyurusunda bulundum.

   Yine Marmara Kaymakamlığına dilekçe yazarak(Ek: Marmara Cumhuriyet Başsavcılığına Dilekçe) Her ikisin de de İkametkah adresi olarak Lojmanın adresini verdim. 22 Eylül Cadde No:89/3 Marmara/Balıkesir olarak bildirmiştim.

   Babamın durumu iyice ağırlaşmıştı, Haberi gelince duramadım. Ortaklık Lojmanının anahtar bende kalmış, Babamın yoğun bakımdan çıkmış tam bize hastane de bakım için ihtiyaç duyduğu zaman Mersine giderken yolda; Mersin sınırlarına geldiğim sırada, Fırat Sarkan telefonla aradı, Lojmanın (evin) Anahtarını sordu! ortaklarımın geldiğini anahtar istediğini, söylediğin de, anahtarı yanımda unuttuğumu, Babama gidiyor olduğumu söyledim.

   Tekrar “abi anahtarı istiyorlar” dedi, Ben” Kim istiyor kim geldi,” deyince  “Nebi Ağabi geldi dedi”. Anahtar bende; çok acil bir durum varsa kendileri halletsin” diye söyledim. Halbuki; Nebi Baysal 31.12.2013 tarihinden bu yana vekaletsiz çalışıyordu 3 defa ortaklarım ihtarname ile uyarılmıştı.

    Nebi Baysal tarafından anahtarın kırılıp değiştirildiğini tekrar lojmana yerleştiğini duydum.  Telefonla Marmara Savcılığı arayıp Kaleme durumu anlattım. Buraya gelip dilekçe vermelisiniz dediler.

    Kaymakamı telefonda arayıp Nebi Baysal ın Kapıyı kırarak girdiğini ve kendisi adına kontrat yaptığını, kıymetli evraklar ve eşyalarım olduğunu burada yetkisinin olmadığını bilgilendirdim. “Çok geçmiş olsun Ercan Bey, Ben Hallederim görüşeyim” dedi.

   Kaymakam  Mustafa Bey Nasıl ilgilendi ise; Adi Ortaklık üstüne olan Lojmanın Kontratını, Abdullah Sarkan tarafından ve Nebi Baysal üstüne yapmışlardır. İçerideki evrak ve kıymetli eşyalarımın tümünü almışlardır.

  Nebi  Baysal’ın  İşveren vekili sıfatı olmadığı gibi tarafıma verilmiş sahayı kilitliyor. Hasan Çağlayanla birlik de Ercan Çelik’i buraya sokmayacaksınız diyor, sonra Lojman olarak kullanılan evin anahtarını kırıp ev sahibi ile ve çalışan ama yetkisiz kişilerle birlikte örgüt olup Tahsis Sahibinin geçmesi ve gezmesini engelliyorlar.

   Adi Ortaklık adına Lojman Olarak Tutulmuş (tarafımdan kiralanmış, döşenmiş) bir dairenin anahtarını İşveren Vekili olmayan, vekaleti olmayan, Nebi Baysal kıramayacağı gibi, tek başına  veya  Nebi Baysal ile Hasan Çağlayanda kıramaz  ve içeri geçemez, Eşyaları alıp orayı kilit altına alamaz. 

   Abdullah Sarkan’ın; Hasan Çağlayan ve Nebi Baysal ile Kontrat Değişikliği yapması da beni oradan uzaklaştırmaları da ortaklıktaki fiili hakimiyetimin tamamen bitirilmesi olduğu, sahadan ikametgahtan, evraklardan uzaklaştırmak olduğu, arıyı bahane ederek sahayı, anahtar olmamayı bahane ederek  lojmandan beni uzaklaştırdılar Zaten evrakları hiç vermedikleri ortada ayrı bir gerçek.

   Abdullah Sarkanın Ruhsatsız  KAÇAK YAPI olan 4. Kat dairesi ile oğlu Fırat Sarkan’a verdiği 3. Kat dairesine aynı ikametgah ilmuhaberini alıyordu. (İki eylül Caddesi 89/3) Bana Aldığı Yerleşim belgesinde 89/3 yazıyordu  Burada Yeni Yetki Verilen nufus  idaresi beni ve Nebi Baysalı göremiyor. ÇÜNKÜ KAT KAÇAK YAPIDIR. Oğlu Çalışanımız Fırat Sarkanı Görüyordu (89/3) (Savcılık ve Mahkeme  yapılan kanunsuzlukların  keşfini yapmıyor. 2. nolu balların konulduğu boş dairenin keşfini yapıyordu. Tamamen şaşırtmaca.

  Bir taraftan 2 yıldır arıların tescilini yaptırmıyorlar, sahanın 412 dekarlık kısmına hiç bakmıyorlar ama kilitli hale getirip Ortaklık Personeline baktırıyorlar; bütün işlerini çalışanlara yaptırıyor, ballarını alıyor, yiyor pazarlıyorlar ortakları olarak tesciline kalkınca dolandırıcılıkla suçluyorlar; diğer yandan iki senedir üslerinde bulunan tescili yapılmamış arıların tescili ile marka haline getirip organik bal markası geliştirmeye çalışmamı bal hırsızlığı olarak şikayet ettirip hırsızlıklarımı ilan ediyorlar.

   Hem de öyle bir zamanda, öyle bir zamanda ediyorlar ki; 90 yaşındaki  Babam Hüseyin Çelik’in yoğun bakımdan çıkıp, Erdemli Devlet Hastanesinde bir taraflı felç geçirip can çekişirken babama baktığım zamanda; Hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından, Erdemli Güzeloluk Jandarma Karakoluna ifade almaya çağırıyorlar. Karakolda bulunan Başçavuşların; bana hırsız ve dolandırıcı gibi davranması, beni ruhen yıkmıştır. 30 Sene Devlette Başbakanlık ve Bakanlıklarda Müfettiş Baş Müfettişlik Müşavirlik yapmış olan bana ortaklarım ve en yakın arkadaşlarım olduğunu düşündüğüm, meçhullerin böyle bir iftira atmaları, ŞEREF VE HAYSİYETİMLE OYNAMALARI beni derinden etkilemiştir.Yaşama sevincimi öldürmüşlerdir.

  Tuttuğum hiçbir şeyi kaldıramıyor, sırtımı ateş basıyor soğuk soğuk terliyordum. Babamı bir yönden diğer yönüne çeviremiyordum. Altını alamıyor üstünü giydiremiyor. Ağabeyi mi çağırıyordum. 30 sene en yakın arkadaşlar olarak gördüğüm alperen gazi dervişler, İslam sevdalıları, gönül adamı, olarak bildiğim benim ağabey ve arkadaşlarım menfaati için beni dolandırıcı hırsız yapmalarını içime sindiremiyordum ve sindiremiyorum.

  Müthiş psikolojik hasta olup krize girmiştim, Eşimle telefonla konuşurken sesim titriyor ve konuştuğumu ifade edemiyordum. Eşim,“Ağabeyinle konuş acele gel” diye bağırıyordu. Ağabeyime durumu anlatıp, Babamı ağabeyime emanet edip Ankara’ya evime geldim. Ama nasıl bir geliş, “Aracımı kullanırken her gördüğüm tır veya kamyonun altına girmek ve hemen ölmek istiyordum; ya da; bana bunları yapanların hepsini vurmak duygusu vardı!  Kendimi öldürmek daha kolaydı Ciddi şekilde hasta olmuştum krize girmiştim.”  Evde Eşim Hacer Çelik Ve Eski Mersin Milletvekili yeğenimin eşi olan Yalçın Kaya beni zorla alıp Doktora götürdüler. Eşim, kızlarım, ağabeylerim yengelerim Ablam ve yeğenlerim, baldızımın  eşi ve çocukları, yeğenlerim eşleri çocukları komşularım diğer yakınlarım Meslektaşım müfettişler, dostlarım bu durumu görenler duyanlar çok üzüldüler.

   Temel hedefleri tarafımın sahadan uzaklaştırılması, Marmara adasında ikamet etmemin engellenmesi, sahaya ve evraklara hakim olmaları, borçlandırarak, piyasadaki  adımı silmek ortaklığın hepsini üstlerine alma hırsı ve duygusu;

   Beni de 3.08.2016 tarihinden Sonra Kapılar kilitlenip Saha kontrole alınmış tarafımızdan sözleşme yapılmayan çalışanlara maaşlarını ödeyerek, içindeki arıların Raşit GÖKTAŞ ve Nebi Baysalın olduğu 2.5 yıl sonra söylenen arılar çalışanlar ve Nebi Baysal tarafından kilitli hale gelip, içeriye alınmamaktayım. Sahanın içine ben de koymadıkları gibi Çalışanlar telefonuma çıkmamışlar ve sorduklarıma cevap vermemişlerdir. Çekilen filimler fotoğraflar hep yollardan çekilmiştir.

    HASTALANMAM VE TEDAVİ GÖRMEMDEN DOLAYI  Mahkemeleri Takip edemedim.

   Nebi Baysal Çalışanlarla  sahayı tutup  beni  saha içine almamaktadırlar. Çalışanlardan telefon ettiklerim telefonuma dönmemekte veya kapatmaktadır. Bunların hiç birisi ile sözleşmem yok ve vekaletimi vermiş değilim.  Bu sahalar için benim izin ve onayım alınmadan  alınmış gibi gösterip Müsteşarlık tarafından yapılan onaya; ortaklığın ve onayın iptali için İdari Mahkemeye dava açılmıştır. Ortak olsa da olmasa da  49 yıllığına şahsım tahsis edilmiş, yaptırdığım proje  ile  150 yıllığına  tarafıma tahsis yapılmıştır.

   Saha ve Lojman Örgüt Tarafından tutulmuş Ormana karşı taahhütlerimi yerine getiremiyorum. Hür irademle herhangi bir iş yapamıyorum. 

 Nebi Baysal, Arıların ve balların  kendisine ait olduğunu, Abdullah Sarkan, Fırat Sarkan, Celal Kılıç ve Arıcı Raşit Göktaş’ı, Taçkın Çamoğlu ve Fehmi Kılıç’ı şahit göstererek  2 teneke balı çalmaktan, bina ve eklentileri içinde  muhafaza altına alınmış  eşya hakkında suç işlediğimden cezalandırılmama, arıların tesciliyle ilgili tescilimi  nitelikli dolandırıcılıktan  cezalandırılmamı istedi. Yapılan işlemler tek tek anlatıldı . Evraklar sunuldu. Kimsenin arısını dolandırmadığımı arıların yerinde bulunduğunu, tescil etmeye çalıştığım anlatılsada   Marmara  Sulh Ceza Mahkemesi; 

2017 /52 Esas nolu DAVA;

  7.02.2018 tarihinde  yapılan  duruşma da“Sanığın bina ve eklentileri içinde  muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında HIRSIZLIK SUÇU İşlediği anlaşılmakla TCK 142/2 h-2 maddesi uyarınca suçun işleniş biçimi suç konusunun önem ve değeri  meydana gelen Zarar dikkate alınarak(5) BEŞ YIL HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, karar verilmiştir. 

2017/84 Esas nolu dava da;

“Sanığın Dolandırmaya teşebbüs ettiği sabit olduğundan Sanığın sübut bulan eylemine uyan 5237 sayılı TCK nın151 Maddesi uyarınca TAKDİREN I YIL HAPİS, ve 5 gün Adli Para cezası ile  CEZALANDIRILMASINA; 5 YIL SÜRE İLE DENETİM SÜRESİNE  TABİ TUTULMASINA” Marmara  Sulh Ceza Mahkemesince  karar verilmiştir. Bu kararların çıkmasını örgüt istemektedir.

 Temel hedefleri tarafımın sahadan uzaklaştırılması, Marmara adasında ikamet etmemin engellenmesi, sahaya ve evraklara hakim olmaları, borçlandırarak, piyasadaki  adımı silmek ortaklığın hepsini üstlerine alma hırsı ve duygusu;

 Bu ne kadar alçakça şerefsizce bir suçlamadır.   Bu cezaların verilmesinden sonra silahlanmış olarak sahayı tutmaktadırlar. Yaptıkları iş fiili örgüt suçudur.

  Arılar 2 sene önce alınmış, bu  güne kadar 4 .5 ton kadar bal alınmış  burada şirketin çalışanları bakmakta, şiketin hibe  ve krediyle alınmış arıları tescile kalkıyorum  benimle konuşma ihtiyacını dahi duymadan mahkemeye giderek mahkum ettiriyorlar. Bu dünyanın hiçbir yerinde hukukunda ahlakında görülmemiş, ilkel ve adice bir metottur. Bunu  sırıtarak hakime söylüyorlar hakim de gülerek karar veriyor. Çok yazık   Mahkemelere ve idarecilere….

  Ben buraya bu çorak topraklara hayat vererek  hayır işlemeye  çalışırken, şerefsiz ve alçakça saldırılara maruz kalmak benim mücadele azmimi artıracaktır.  ÜZÜLDÜĞÜM TARAF HASTA YATALAK OLAN BABAMA, EVİME AİLEME BAKAMAMAKTIR.

  Ben Ercan Çelik Şunu şerefimle temin ederim ki; Ben  hayatım boyunca, Kimsenin şeref ve haysiyetiyle oynayacak bir durum içinde bulunmadım, Bu İnsanları şerefli bir  destan yazalım diye  çağırdım.Başkalarının şeref ve haysiyetiyle  bile bile  mal mülk için  uğraşan  bunlar, gönül adamı değil , Zalimdirler. Onlar için ALLAHIM senin AZABINA UĞRASINLAR DİYE DUA EDİYORUM. 

  MERSİNDEN  GELENLERİ BENİM İSTEDİĞİMİ, BENİMLE BİRLİKTE OLANLARIN   ESKİ ORTAĞIM VE ARKADAŞLARIMIN BİLE, KENDİSİNİ HAKLI BULDUKLARI İÇİN  KENDİ YANINA GEÇTİĞİNİ SÖYLEMEK İSE BAŞKA AŞAĞILIK VE İĞRENÇ  BİR TUTUMDUR. BUNU İNGİLİZ AJANLARI  SADIK OSMANLILARA KARŞI SÖYLEMİŞTİR. HEM ORTAĞIMI YANINA ALIYORSUN BANA KARŞI KULLANIYORSUN BENİM HAKSIZ OLDUĞUMDAN KENDİ TARAFINI TUTTUĞUNU SÖYLİYORSUN. ALÇAKLIK VE ŞEREFSİZLİK YAPANLARLA, AYNI İŞİ YAPARAK,  BENİM HAKSIZ OLDUĞUMU İZAH ETMEYE ÇALIŞIYORSUN. BÖYLECE  BENİ UZAKLAŞTIRMAYA PSİKOLOJİK TACİZ EDEREK AKIL SAĞLIĞIMI BOZUYORSUN. BUNU YAPMAK BİR İNGİLİZ ALMAN  AJANINA YAKIŞIR AMA   BENİM  ARKADAŞLARIMA ASLA YAKIŞMADIĞI GİBİ  YAPMAZLAR.

   DÜNYADA HİÇ BİR İNSAN ORTAĞINA KENDİSİNİ AĞABEY GÖRÜP SAYANA BUNU YAPMAZ. BU HAYSİYETSİZLİK VE ŞEREFSİZLİĞİN TAVAN YADA DİP YAPTIĞI İNSANLIK DIŞI BİR DURUMDUR.  

ANKARA 4.ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞINA  2017/622 E. Dosya no ile Bilge Grup Kağıtçılık Çevre A.Ş. Hasan Çağlayan, Mustafa  Deryal açmıştır. Enerji İnş. Tarım. Ürün. San. ve    Tic. A.Ş.  Ercan Çelik tarafımı dava etmiştir.

  Ercan Çelik ve Bilge Grup Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnş. Tarım. Ürün. San. ve  Tic. A.Ş Adi Ortaklığı Adına verilen  Ankara 25. Noterliği’nin 19.10.2012 tarihli 25241 yevmiye numaralı vekaletnamesinin geçerli olduğunun tespiti Davası açmışlardır.

 Bu dava nedir?  Bu Davayı açmaları  ne kadar  Fırıldak olduklarını anlatan çetenin yaptığı  iş ve işlemler ile dolandırdığı parayı meşrulaştırmak için açılmıştır.

NORMAL ŞARTLA ALTINDA BİLE BEN İSTEDİĞİM KİŞİYE VEKALET VERİR İSTEDİĞİM KİŞİDEN ALIRIM AZLEDERİM, YETKİ VEREN DAİMA AZLEDEBİLİR: 

NE GÜZEL DEMİŞ HZ. ALİ   R.A."BİR İNSANI  LAYIK OLMADIĞI YERE KOYMAK ZULÜMDÜR."

İBRAHİM SANCIYI  NEDEN AZLETTİM?

 İbrahim Sancı ESCAN ENERJİ A.Ş iş Makineleri ve Çalışanlarına yaptığı ahlaksızca filleri görünce, sözleşmeyi tekrar tekrar okudum. İbrahim Sancının sözleşmeyi yerine getirmesi mümkün değildi. Ayrıca bana ilk gösterdiği sözleşme, bu sözleşme değildi. Bilge Grup A.Ş ile anlaşmalı yapılmış bir sözleşme olduğu kanaatine vardım. Bu ara da çalışan ekskavatör operatörlerini aradım Bunlar Escandan çalışan 2 ekskavatör operatörü idi; “kendilerinin iyi çalıştığını İbrahim Ne diyorsa yaptıklarını bazı yerlerin  aplikasyonsuz  yaptıklarını, buralarda  hataların olabileceğini” söylediler. İşler ne zamana kadar biter dediğimde; 2013 ün sonuna doğru biter”  dediler. Aslında kapalı şekilde sahanın düzenli işlenmediğini benim söylediğim gibi 15.12.2012 tarihin den  bir yıl sonra biteceğini  söylediler. 

  “22.10.2012 tarihinde sözleşme yapıyor19.10.2012 tarihinde vekalet alıyor (ikibinbeşyüz) 2.500.Dekar sahanın tüm eksikliklerini tamamlayarak 15.12.2012 tarihinde teslim ediyor, eğer teslim edemezse Proje eksiksiz olarak uygulanacağı, işin bitirilmesi 15.12.2012 tarihinde sona ereceğinden yüklenici firma taahhütleri yerine getirmediğinde işverenden herhangi bir ücret talep etmeyeceği gibi,

   -Yüklenici firmanın projeyi zamanında yerine getirememesi durumunda işveren adına çıkmış olan yatırım gider cetvelinin %50 bedeli yüklenici firma tarafından işverene ödeneceği, taahhüt ediliyordu.  Fidan ve dikimi yapılan işlerde   fidan tanesi 18 TL. alıyordu. Ayrıca Maliyet +%15 +%3 = %18 maliyet artı kar alıyordu.”

   -Sözleşmeye Uygun işleri bitiremeyeceğini, işleri düzenli yapmayacağını,  ortaklarımla anlaşmalı olarak, bu sözleşmeyi imzaladığını bu sözleşme şartının yerine getirilmeyeceği için  benim ve şirketimin tasfiye edildiğine  iyice inandım.

İbrahim Sancı, sözleşmeye uygun işlemleri yapmayacağı, Mersin de yaptığı işleri dolandırdığı, Muhasebeci iken bir çok insanı Mağdur ettiği, batırdığı, menfaati için her kötü işi yapabileceği,  haberlerini yakınından almam; aynı zamanda; Nebi Baysal, Hayati Küpeli, Hasan Çağlayan, Mustafa Deryal, Vecdet Fehmi Şendil ile birlikte sürekli hareket ettiği, 

  -Hasan Çağlayan ile  İbrahim Sancı’nın anlaşmaları  sonucu zoraki önce  araçların yakıtı petrolü kendi adına almaya ve iş makinelerini  kendi adına çalıştırmaya başladığı, Escan A.Ş adına Çalışan 1 kamyonet hariç  mahiyetine alıp; Escan dan  kendi üstüne sözleşme yaparak geçirdiği,  İş Makinelerini, çalıştırmaya başladığı,

  - Escan Enerji A.Ş de çalışanlara; Nebi Baysal’ın azlinden sonra, Escan Akademi A.Ş adına yapılan sözleşmeyi tamamlamak için Mersin-Erdemli Sarıkaya Mahallesinden özenle seçip getirdiğim ve Marmara adasına yerleştirdiğim; 10 kişiyi; Nizamettin Can, Cennet Can, Hüseyin Ergen, Leyla Ergen, Yusuf Yılmaz, Mehmet Can, Refik Can, Şuayip Ulak, Muzaffer Mellaş, Hasan Buruk adlı ziraatçı dikim fidan tel ihata işlerini iyi  bilen; 3 tanesi hem iyi şoför- pratik ziraatçı, 1 tanesi demirci Ziraatçı, 1 tanesi Marangoz-ziraatçı, hepsi toprak işleme fide ve fidancılık dan, sera tel her türlü ihata tarım ve hayvancılığı iyi bilen kişileri Marmara adasına yerleştirdim. Benim  getirdiğim yakınlarıma, kendi çalışanlarının yapamadığı zor işleri vererek yıldırmaya çalıştığı, sonunda bu çalışanların ekmekleri ve diğer yiyecek malzemelerini, ile mazot varillerinin içindeki yakıtları  alıp boşaltarak tehdit ve taciz ettirmesinden, etmesinden, 

Fidancı  Hüseyin Olacak’a telefon edip biletlerini aldırdım. Nizamettin Can’a Telefon ederek “Sabahleyin sizde bulunan kamyoneti Liman Başkanlığı önüne çekin anahtarı üstünde bırakıp erken feribotla Erdek e geçin, orada otobüs biletleriniz hazır Mersin e dönün, size maaşlarınızı en azından asgari ücretten göndereceğim” dedim. Nizamettin“biz güvenliğimizi sağlarız, gitmeyelim, gidersek bunlar işin üstünden geçecek, bunların tarımdan ziraattan anladığı yok, tek dertleri vurgun, niyetleri kötü, bu işin arkasında senin ortakların var Hasan Var diğerleri  var İbrahim ile konuştum” dedi, Israrcı olup Mersin’e ailelerine ulaşmasını sağladım. Nebi Baysal, İbrahim Sancı, Hasan Çağlayan’ın kendime ve akraba-Hemşerilerime yaptıklarını hazmedemiyor, sinir krizine girmiştim. Ankara da evimde öylesine bir duruma gelmiştim ki ellerim ayaklarım titriyor, benzim sararıyor, hiç uyuyamıyordum.

    Eşim ve Çocuklarıma anlatamıyordum. Memleketteki akrabalarıma anlatamıyordum.  İbrahim ve  Ortaklarım hiç kimse  benimle konuşmuyordu.  İbrahim telefonlarıma çıkmıyordu.

    Çalışanları Mersine yollayıp Nebi Baysal ile çalışmaya başladıktan sonra, Muhasebe de Nebi Baysal’la birlik de İbrahim Sancı’yı  yakaladım.

   İbrahim Sancı’ya;“Bu çalışanlar benim akrabalarım, Niçin taciz, tehdit ettin? ettirdin” Escan Enerji A.Ş Şirketimdeki makineleri niye şirket’iyin üstüne aldın?” dediğim zaman;  İbrahim Sancı bana; “parayı veren adamın dediğini yaptım. Öyle istiyor öyle yaptım.” Hasan Çağlayan’ı kastederek “Buradan Escan ve çalışanlarını uzaklaştırın” dediğini, kendilerinin de gereğini yaptığını söyledi. Bu arada kendisine, tebligat adresime gelen 21/11/2012 tarihinde yazılmış “sahayı kendi aramızda paylaştık yazısı” dilekçeyi bizim adımıza verip vermediğini sorduğumda, cevabı gelen yazının dilekçesini sen mi yazdın dediğimde” şüpheli durakladığı,

  - Hüseyin Olacakla yapılan fidan anlaşmalarını tanımadığını, yeniden chandler fidan bulacağını söylediği için,

    İbrahim Sancı 6.Aralık.2012 tarihinde 29111 yevmiye nolu 25.Noterlikçe tarafımdan azledilmiştir. (EK:AZİLNAME) Notere vekalet alırken verdiği adrese tebliğ edilmiştir. Bunu  Bilge Grup Yöneticileri bildikleri  halde 16. 04.  2017. Tarihine kadar  sahte belge ile  para çektirip  işlemlere devam ettirmişlerdir ...

 

   ANKARA 4.ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA  2017/622 E. DOSYA NOLU  BİLGE GRUP Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat. Tarım. Ürün. San. ve    Tic. A.Ş.  TARAFIMI (Ercan Çelik) DAVA ETMİŞTİR. Hukuken Durum Nedir.

 HUKUKEN DURUM NEDİR;

1.      Türk Borçlar Kanunu’na Göre Temsil Yetkisi Her Zaman Geri Alınabilen Bir Yetki Olup Adi Ortaklıkta Elbirliğiyle Mülkiyet İlkesinin Sonucu Olarak Ortaklardan Birinin İşbu Yetkiyi Geri Alması Temsil Yetkisinin Ortadan Kalkması İçin Yeterlidir

        818 Sayılı eBK m. 396/1 hükmünde, vekâletten azil ve istifanın, her zaman mümkün olduğu öngörülmüştür. 6098 Sayılı TBK’nın 512. maddesinde ise vekâlet veren ve vekilin, her zaman sözleşmeyi tek taraflı olarak sona erdirebileceği belirtilmiştir.

     Vekâlet veren ve vekile tanınmış bulunan söz konusu sona erdirme hakkı, vekâlet verenin talimat verme hakkı ve vekilin talimata uymama hakkının bir görünümü olarak karşımıza çıkar. Bu şekilde taraflara tek taraflı sona erdirme hakkı verilmesinde vekâlet sözleşmesinin, vekil ile vekâlet veren arasındaki güven ilişkisine dayanmakta oluşu rol oynar.

        Vekâlet sözleşmesinde, söz konusu düzenleme ile tarafların her zaman, bir sınırlamaya veya süreye, karşı tarafın rızasına tabi olmaksızın ya da özel veya geçerli bir sebep gösterilmesine gerek olmaksızın tek taraflı olarak sözleşmeye son verme imkanı tanınmıştır. Diğer bir deyişle, tek taraflı sona erdirme hakkı, tek taraflı bir irade beyanı ile kullanılabilecek ve söz konusu irade beyanının gerçekleştirilmesi, bir şekil şartına bağlı olmayıp yazılı veya sözlü olabilecektir

       Dava konusu somut uyuşmazlıkta da müvekkil ile davacı şirketi temsilen dava dışı 3. şahıs İbrahim Sancı adına Ankara 25 Noterliğince  Ancak İbrahim Sancı  menfaatimi gözetmeden hareket etmiş olması aradaki güven ilişkisini yok etmiş olup buna istinaden tarafımdan yine Ankara 25. Noterliği’nin 06.12.2012 tarihli ve 29111 yevmiye numaralı azilnamesiyle bahse konu dava dışı 3. şahsın temsil yetkisine son verilmiştir

 (Ankara 25. Noterliği’nin 19.10.2012 tarih ve 25241 yevmiye numaralı vekaletnamesimiz ve Ankara 25. Noterliği’nin 06.12.2012 tarihli ve 29111 yevmiye numaralı azilnamesi)  

hükmü yer almakta olup temsilci atanması gecikmesinde sakınca bulunmayan hallerde ortakların oy birliğine bağlanmış ve fakat temsil yetkisinin geri alınması kanun koyucu tarafından bilinçli olarak düzenlenmemiştir.

   TİCARİ TEMSİLCİNİN TEMSİL YETKİSİNİN NASIL GERİ ALINABİLECEĞİ; DOLAYISIYLA BURADA GENEL HÜKÜMLER UYGULAMA ALANI BULUR. TBK 42’YE GÖRE, TEMSİL YETKİSİ HER ZAMAN GERİ ALINABİLİR.HATTA ADİ ORTAKLIKTA ELBİRLİĞİYLE MÜLKİYET İLKESİNİN SONUCU OLARAK TEMSİL YETKİSİNİ GERİ ALMA HAKKINI HAİZ OLANLARDAN BİRİSİNİN GERİ ALMASI, TEMSİL YETKİSİNİN ORTADAN KALKMASI İÇİN YETERLİDİR. YOKSA GERİ ALMA İÇİN TÜM ORTAKLARIN BİRLİKTE HAREKET ETMESİ GEREKMEZ.

AKSİ HALDE, VEKİL EDEN ORTAKLARDAN BİRİ VEKİLİN KENDİSİ ALEYHİNE ÇALIŞTIĞINI GÖRSE VE BİLSE DAHİ SONSUZA KADAR KENDİSİ ALEYHİNE ÇALIŞAN VEKİLİ TEK BAŞINA AZLEDEMEMESİ GİBİ BİR DURUM ORTAYA ÇIKACAK OLUP İŞBU DURUM VEKALET İLİŞKİSİNİN DOĞASINA VE MANTIĞINA DA AYKIRIDIR.

 Temsil yetkisi güven ilişkisine dayalı olup  vekil İbrahim Sancı’nın vekillik görevini gereği gibi ifa edeceğime dair güveni haklı nedenlerle zedelenmiş olduğundan; zedelenmesinin ötesinde  vekaleti bir zulum aracı haline getirdiğinden  geri alınması, ortaklarımın ileri sürdüğü gibi ortakların oy birliğine bağlı değildir. Bu itibarla, gerçekleştirilen azilnamenin hukuken geçerli olduğu izahtan varestedir.

Biraz iyileşince konuşmaya başladım, iyileştiğim kanaatine varınca; Halit Şimşek ‘e vekalet verdim;

 Arıların paraları yatırılmış, kimler çekmiş ve hangi hesaplara aktarmışlardır, Hangi fatura ve işlemler için nerelere aktarıldığını Muhasebede kayıtlara nasıl geçmiştir.

   ATM kart no: 4475048825532754 Banka kartları kime verilmiştir kim tarafından kullanıldığını bilmediğimi,Veriliş tarihi ile Son iptal tarihine kadar hesap hareketlerinin verilmesi gerektiği,

 Arıların Parasının Ortaklık hesabından kartla çekilerek Nebi Baysal tarafından Raşit Göktaş’a yatırıldığı, özel ihtiyaçlarının bu paralarla karşılandığı bilinmektedir. 31.Aralık.2013 tarihinden sonra aldığı bütün paraların hesabının ne kadar olduğunu bilmemekteyim. Bu paranın şirkete ödenmesi gerekir.

   Yine numune baldan verdiğim Bilge Grup A.Ş. eski ortağı İsmail Gökdoğan beni bal hırsızlığı ile suçladıklarını duyunca Adi Ortaklık Merkezine bal parasını gönderdiği halde Hasan Çağlayan tarafından bal parasının kendisine götürüldüğü ve geri verildiği,  İsmail Gökdoğan’ın da parayı bir hayır işine verdiğini helal etmem gerektiğini söylemiştir. Yine Yarım tenekeden  Fazla balı   Ramiz Ongun ağabeyin bürosuna bakan  Kadir ağabeye  Kuru fasulyeden sonra baldan yesin dostlarımız  diye verdim.  Yarım tenekeden fazla balı  Hasan Çağlayanın eski Ortaklarından  RECEP ACAR a verdim. Diğer kalan  balları dostlarıma dağıttım. 2 kilo kadar laboratuara ayırmıştım. Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü  Gıda Kontrol Laboratuvarına ayırmıştım Abdulmuttalip İn ile laboratuara vardığımızda  Laboratuvarı taşıyorlardı, 15 gün sonra ancak çalışabiliriz deilet numuneyi almadılar arabanın  arkasına attım.  Balı alanlar kendisini bilmektedir

   Diğer bal alanlar da parasını göndermek istemişlerdir. Tarafımdan gönderilmemesi söylenilmiştir. Çünkü bunların hepsi gösteriyor ki Bal ve arıların esas sahibi %50 sine sahip olduğum Adi Ortaklıktır.  Bunlar Adi Ortaklığın arılarından alınmış ballardır. 3 yıl içerisinde 4,5 tondan fazla bal satmışlardır. Bunlar herkesin bildiği gerçeklerdir.

    Bilge Grup A.Ş Merkezine gelen oradan satılan balları Nebi Baysal kendisi için mi satmıştır?  Kimlerin evine gitmiştir ve kimler almıştır o balları.?

 Bilge Grup A.Ş ortakları iyi bildiği halde benim hırsız ve dolandırıcı ilan edilmeme sevinmişler, Savcılık Kamu davası açmıştır diye etrafa yaygara yapmışlardır. Yüksek vicdanları ahlak ve inançları onları böyle yapmaya sevk etmiştir.

   Çalışanlar ortaklık çalışanı ise  ortaklık adına kim sözleşme yapmıştır. Çalışanların  “Süresi bir yıl ve daha fazla olan iş sözleşmelerinin yazılı şekilde yapılması zorunludur.”  İş Kanunu Madde:8)

     Bütün Çalışanlar   Fırat Sarkan, Celal Kılıç, Taçkın Çamoğlu, Vehbi Yalçın, Arıcı Raşit Göktaş, Lojman Ev Sahibi Abdullah Sarkan İfadeleri Nebi Baysal ve  Hasan Çağlayan tarafından değiştirilmiş tek ifade haline getirilerek  Nebi Baysal şikayetçi olarak  dilekçe vermiş, Ne yazıkki Nebi Baysal yeni avuat olmuş kızı Selcen Baysal’ı bu alçakca iftirada aracı olarak kullanmıştır.Abdullah Sarkan’ı da yanına alarak şikayetçi olup Tarafıma Hırsızlık ve Dolandırıcılık suçundan   dava açılmıştır.

    Oysa;5005 no’lu hesabı kim hangi yetkiyle ortaklık adına taşınması yapıldığı bilinmediği, hangi yetki ile bu bankadan çekilerek, başka hesap ve bankalara yatırılmış, oradan kimler aldığını bilmediğimi, Elektronik kart, internet bankacılığı yetkileri kim tarafından kime verilmiştir, tarafımdan bilinmediği. Yeni Edindiğim Bilgilerle İbrahim Sancıya verilen vekalet 6.12.2012 tarihinde Azledilmesine rağmen yeni Bankaya yazdığım dilekçe ile Bankanın haberi olmuş, ancak Ortağım Bilge Grup A.Ş ile Nebi Baysal hep kullana gelmiştir. Ayrıca  İnternet hesaplarının hareketlerini  kimler  sağlamıştır. Mehmet Deryal’a yetkiyi kim vermiştir,?   İbrahim Sancı Kimin adına çalışmıştır. Ne karşılığında Mehmet Deryal ile birlik de bu işleri yapmışlardır. Mehmet Deryal hangi işlemleri yapmıştır, hangi hesaplara paralar aktarılmış  bilmediğimi,

    Ortaklık çalışanı, Nebi Baysal’ın arılarına bakıyorsa Ücretini Nebi Baysal’ın ödemesi gerektiği, 412 dekarlık  boş kalan sahanın ekilmemiş ceviz ve fıstık çamı ağaçlarının  6 yıllık getiri ve ara ekimleri getirisinin Nebi Baysal ve ona yetki verenden alınması gerekmektedir.

Türk Borçlar Kanunu Madde 42- Temsil olunan, hukuki bir işlemden doğan temsil yetkisini her zaman sınırlayabilir veya geri alabilir.

     İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkını “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri: Yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler veya sözler söyleyerek işçinin işvereni yanıltması. işveren yahut bunların aile üyelerinden birinin şeref ve namusuna dokunacak sözler sarf etmesi veya davranışlarda bulunması, yahut işveren hakkında şeref ve haysiyet kırıcı asılsız ihbar ve isnatlar da bulunması, İşverenin güvenini kötüye kullanmak, doğruluk ve bağlılığa uymayan davranışlarda bulunması.  İşine son verilmesini gerektirir” Bu ortaklarıma  elektronik ortamda bildirilmiştir.

 Türk Borçlar Kanunu Madde:49- Kusurlu ve hukuka aykırı bir fiille başkasına zarar veren, bu zararı gidermekle yükümlüdür. Zarar verici fiili yasaklayan bir hukuk kuralı bulunmasa bile, ahlaka aykırı bir fiille başkasına kasten zarar veren de, bu zararı gidermekle yükümlüdür.

 Türk Borçlar Kanunu  511- Bir kişiye birlikte vekâlet verenler, vekile karşı müteselsil olarak sorumludurlar.

Vekâleti birlikte üstlenenler, vekâletin ifasından müteselsil olarak sorumludurlar ve yetkilerini başkalarına devir

hakları olmadıkça, vekâlet vereni, ancak birlikte yaptıkları fiil ve işlemleriyle borç altına sokabilirler.

Türk Borçlar Kanunu MADDE 512- Vekâlet veren ve vekil, her zaman sözleşmeyi tek taraflı olarak sona erdirebilir. Ancak, uygun olmayan zamanda sözleşmeyi sona erdiren taraf, diğerinin bundan doğan zararını gidermekle yükümlüdür.

Türk Borçlar Kanunu Madde: 526-Vekâleti olmaksızın başkasının hesabına işgören, o işi sahibinin menfaatine ve varsayılan iradesine uygun olarak görmekle yükümlüdür.

Türk Borçlar Kanunu Madde:527-Vekâletsiz işgören, her türlü ihmalinden sorumludur.İşgören, işsahibinin açıkça veya örtülü olarak yasaklamış olmasına karşın bu işi yapmışsa ve işsahibinin yasaklaması da hukuka veya ahlaka aykırı değilse, beklenmedik hâlden de sorumlu olur.

Türk Borçlar Kanunun’nun “Ortaklığın Yönetimi” başlıklı 625. Maddesinde, “Ortaklığa genel yetkili bir temsilci atanması ve ortaklığın olağan dışı işlerinin yürütülmesi için, bütün ortakların oybirliği gereklidir. Ancak, gecikmesinde sakınca olan hâllerde, bu konuda yönetici ortaklardan her biri yetkilidir”

V. Ortaklar arasındaki sorumluluk

1. Rekabet yasağı

Türk Borçlar Kanunu Madde 626- Ortaklar, kendilerinin veya üçüncü kişilerin menfaatine olarak, ortaklığın amacını engelleyici veya zarar verici işleri yapamazlar.

Türk Borçlar Kanunu Madde  627- Ortaklardan birinin ortaklık işleri için yaptığı giderlerden veya üstlendiği borçlardan dolayı diğer ortaklar, ona karşı sorumlu olurlar; bu ortağın, yönetim işleri yüzünden doğrudan doğruya uğradığı zararlar ile ortaklığın yönetiminden kaynaklanan tehlikeler sonucunda doğan zararları, diğer ortaklar gidermekle yükümlüdürler.

Türk Borçlar Kanunu Madde  628- Her ortak, ortaklık işlerinde kendi işlerinde olduğu ölçüde çaba ve özen göstermekle yükümlüdür.

Her ortak, diğerlerine karşı, kendi kusuruyla verdiği zararları, başka işlerde ortaklığa sağladığı menfaatlerle mahsup

ettirme hakkı olmaksızın gidermekle yükümlüdür.

Ortaklık işlerini ücret karşılığı yürüten ortak, vekâlet hükümlerine göre sorumlu olur.

Türk Borçlar Kanunu Madde  629- Ortaklık sözleşmesiyle ortaklardan birine verilen yönetim yetkisi, haklı bir sebep olmaksızın, diğer ortaklarca kaldırılamaz ve sınırlanamaz.

Ortaklık sözleşmesinde yetkinin kaldırılamayacağına ilişkin bir hüküm bulunsa bile, haklı bir sebep varsa, diğer ortaklardan her biri yönetim yetkisini kaldırabilir.

Haklı sebepler, özellikle yönetici ortağın görevini aşırı ölçüde ihmal etmesi veya iyi yönetim için gerekli olan yeteneği kaybetmesi durumlarında vardır.

Türk Borçlar Kanunu Madde  630- Kanunun bu bölümünde veya ortaklık sözleşmesinde aksine hüküm bulunmadıkça, yönetici ortaklar ile diğer ortaklar arasındaki ilişkiler, vekâlet sözleşmesine ilişkin hükümlere tabidir.

Ortaklığı yönetme yetkisi bulunmayan bir ortağın, ortaklığın işlerini görmesi veya bu yetkiye sahip ortağın yetkisini  aşması hâllerinde, vekâletsiz işgörmeye ilişkin hükümler uygulanır. Yönetici ortaklar, yılda en az bir defa hesap vermek ve kazanç paylarını ortaklara ödemekle yükümlüdürler. Hesap döneminin uzatılmasına ilişkin anlaşma kesin olarak hükümsüzdür. Ortaklığı yönetenin ortaklardan birisi olmaması

durumunda da aynı kural uygulanır.

 Türk Borçlar Kanunu Madde: 631- Yönetim yetkisi olmasa bile, her ortağın, ortaklığın işleyişi hakkında bilgi alma, defter ve kayıtlarını inceleme, bunlardan örnek alma ve mali durumu hakkında özet çıkarma hakkı vardır. Aksine sözleşmeler kesin olarak hükümsüzdür.

  Türk Borçlar Kanunu 395. Maddesine göre;Sözleşmeden veya durumun gereğinden aksi anlaşılmadıkça, işçi yüklendiği işi bizzat yapmakla yükümlüdür.” 

396.maddesine göre “İşçi, yüklendiği işi özenle yapmak ve işverenin haklı menfaatinin korunmasında sadakatle davranmak zorundadır İşçi, hizmet ilişkisi devam ettiği sürece, sadakat borcuna aykırı olarak bir ücret karşılığında üçüncü kişiye hizmette bulunamaz ve özellikle kendi işvereni ile rekabete girişemez.

Kusurlu ve hukuka aykırı bir fiille başkasına zarar veren, bu zararı gidermekle yükümlüdür. Zarar verici fiili yasaklayan bir hukuk kuralı bulunmasa bile, ahlaka aykırı bir fiille başkasına kasten zarar veren de, bu zararı gidermekle yükümlüdür.

ADİ ORTAKLIK SÖZLEŞMESİNİN HİÇ BİR MADDESİNİ YERİNE GETİRMEYEN BİLGE GRUP A.Ş. HANGİ KONULARI MAHKEMEYE   VERDİ

     “Bilge Grup Kağıtçılık A.Ş Mustafa Deryal Ve Hasan Çağlayan imzalı; 4/Mayıs/2017  tarih, 07936 sayılı  Ankara 3. Noterliğince  Şahsıma (Ercan Çelik e) aşağıdaki  ihtarname çekilmiştir.

 “ Ortaklığımıza ait Marmara Adasındaki Özel Ağaçlandırma sahası için Hazırlanan ve her ikimizin imzaladığı uygulama projesi gerçekleştirmek üzere 22.10.2012 Tarihinde Aysa  Ekonomi Ve Yatırım Danışmanlığına ihale edilmişti. İhale neticesi Aysa Ekonomi Ve Yatırım Danışmanlığına Uygulama Projesini Gerçekleştirerek Sahayı Bakım İçin ortaklığımıza teslim etmiştir. Konu Orman Genel Müdürlüğü Bandırma İşletme Müdürlüğünün Denetiminden Geçerek, Özel Ağaçlandırma Uygulama projesinin Sahada gerçekleştirildiği 31.12.2013  Tarih15035301-408/9354 sayılı yazısıyla tescil ve kabul edilmiştir. Dolayısıyla 31.12.2013 Tarihi itibariyle yatırım bitmiş bakım süresi başlamıştır.

     Aramızda akdedilen 08.02.2012 Tarihli ortaklık Sözleşmesinin” Sözleşmenin amacı bölümünün 6. Parağrafın da Belirtilen”

    “Bu esasa göre 3 yıl bakım süresi de olmak üzere hiçbir hibe kredi V.S düşünülmeksizin yeni ortak tarafından zamanında ve mekanında  uygulama projesi  esaslarında ağaçlandırma sahası ara ekim organik damlama sulama gerçekleştirme finansı sağlanacaktır.” Maddesine uygun olarak yatırım tamamlanmıştır.

    Ayrıca 3 yıllık bakım süresi de ve üç yıllık bakım süresi de 31.12.2016 Tarihinde Dolmuştur. Ortaklık sözleşmemizin anılan maddesine göre bu tarihten bu güne kadar yapılan  masraf ile bundan sonra yapılacak olan harcamalar ortaktır. Bu kapsamda 01.01.2017 tarihinden bu güne kadar yapılan masraf ile bundan sonra yapılacak olan masrafların ortaklar arasında eşit olarak paylaşılması gerekmektedir.

   Ocak 2017-Nisan 2017 Dönemi 4 aylık personel gideri 35.064. Akaryakıt gideri 5.637 TL. Organik gübre 4.800 TL.  Sulama Borusu; 7750 TL Fidan tamamlama için Fidan alımı 10.000 Tl. Orser  4000.0TL Mef İnşaat 990 TL Olmak üzere  Toplam 68 241.0 TL.den hissenize düşen  32 120.50 TL nin  TC  Ziraat Bankası Girişimci Şube Ercan Çelik Bilge Grup  A.Ş adi Ortaklığı hesabına 10 gün içerisinde yatırılması aksi takdirde  icra-i  takibat yapılacağı ihtaren tebliğ olunur”

  Bahse Konu 8.02.2012 tarihli Ercan Çelik ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı Sözleşmesi;

 -Sahanın toprak işlemesinin yapılması, fidan dikim çukurlarının açılması, sertifikalı fidanların temin edilmesi, fidanların sahaya aplike edilmesi, arazi etrafının tel örgü, arazinin uygun noktalarına sulama havuzlarının yapılması, bahçe kurum işlemleri bittikten sonra 3 yıl boyunca bahçenin  bitki bakım işlerinin yapılması yaptırılması, hizmet için fatura artı %15 alacağı, %3 uzmanlık ücreti alacağı, fidan ve fidan dikimi için 18 Tl alacağı;

     -Yüklenici firmanın kuruyan fidan sayısı kadar yeniden araziye fidan ekimi yapacağı, yüklenici ne ad altında olursa olsun bir ücret talep etmeyeceği,

     -Proje eksiksiz olarak uygulanacağı, işin bitirilmesi 15.12.2012 tarihinde sona ereceğinden yüklenici firma taahhütleri yerine getirmediğin de işverenden herhangi bir ücret talep etmeyeceği,

     -Yüklenici firmanın projeyi zamanında yerine getirememesi durumunda işveren adına çıkmış olan yatırım gider cetvelinin %50 bedeli yüklenici firma tarafından işverene ödeneceği,

    - Yüklenici firma Sertifikalı fidan hibe desteklerini çıkartacağı,

       Sözleşmenin  esasını oluşturuyordu.(Ek Aysa İbrahim Sancı Hizmet Sözleşmesi)

 (“Saha teslimi ve dikimlerin bu yıl 2012 yılı içerisinde  başlatılması ve bitirilmesi  özel şartların esasını  oluşturmaktadır. “

 “Bu esasa göre 3 yıl bakım süresi de olmak üzere hiçbir hibe kredi V.S düşünülmeksizin yeni ortak tarafından zamanında ve mekanında  uygulama projesi  esaslarında ağaçlandırma sahası ara ekim organik damlama sulama gerçekleştirme finansı sağlanacaktır.

Uygulama projesini saha tahsis sahibi Ercan Çelik ile birlikte ortak eksiksiz yerine getirecektir. Sahadan ve uygulamadan Ercan Çelik sorumlu olacaktır.”    

 “ORTAKLIĞIN TEMSİL VE İDARESİ: Adi ortaklığın idaresi ERCAN ÇELİK kendisi ile BİLGE GRUP KAĞITÇILIK, ÇEVRE, ENERJİ, İNŞAAT, TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ temsilcisi Hasan ÇAĞLAYAN’ın  müşterek imzaları ile temsil ve ilzam sağlanacaktır”  Demektedir;

 Bu ihtarname İse; Ziraat Bankası Girişimci Şubeden Ercan Çelik ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı adına usulsüz ve vekaletsiz olarak İbrahim  Sancı ve Diğerlerinin para çekme İnternet Bankacılığını kullanılmasının kapatıldığı, Banka Kartlarının iptal edildiği, temsil ve ilzama uygun olmayan hesap hareketlerini istendiği, Hesap hareketlerinin verilmediği, ortaklık olduğu için ortaklık kararı istenen 3Mayıs2017 tarihinden bir gün sonra çekilmiştir.(Ek Ziraat bankasına yazdığım  yazı.TC Ziraat Bankasının yazıları.) Yine Bahse Konu 22.10.2012 Tarihli Hizmet Sözleşmesi İhale Olarak verilmiş Değil şahsım yanıltılıp zorlanarak yapılmış bir Sözleşmedir. (Sözleşme akidleri yerine getirilmeden saha teslim alınmıştır.)

 (“Saha teslimi ve dikimlerin bu yıl 2012 yılı içerisinde  başlatılması ve bitirilmesi  özel şartların esasını  oluşturmaktadır. “

 “Bu esasa göre 3 yıl bakım süresi de olmak üzere hiçbir hibe kredi V.S düşünülmeksizin yeni ortak tarafından zamanında ve mekanında  uygulama projesi  esaslarında ağaçlandırma sahası ara ekim organik damlama sulama gerçekleştirme finansı sağlanacaktır.

 “Uygulama projesini saha tahsis sahibi Ercan Çelik ile birlikte ortak eksiksiz yerine getirecektir. Sahadan ve uygulamadan Ercan Çelik sorumlu olacaktır.”    

 “ORTAKLIĞIN TEMSİL VE İDARESİ: Adi ortaklığın idaresi ERCAN ÇELİK kendisi ile BİLGE GRUP KAĞITÇILIK, ÇEVRE, ENERJİ, İNŞAAT, TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ temsilcisi Hasan ÇAĞLAYAN’ın  müşterek imzaları ile temsil ve ilzam sağlanacaktır”)  Demektedir;

 Mevcut tespitlerimde de; Ortaklık adına aşağıdaki işlemler istek ve iradem dışında İşveren Vekili olmadan yapılmıştır.

 50.000TL Traktör 2013 yılında Sabit Faiz  Eşit Taksitli Kredisi Ziraat Bankasından  Adi Ortaklık tarafından alındığı, 06 FA 0690 plakalı23/05/2013 tarihinde Trafiğe Çıktığı, Bilge Grup Kağ.Çev. İnş.Tar.Tic. A.Ş üstüne tescil edildiği (EK:12/6), Ortaklıkla herhangi bir sözleşme yapılmadığı

  06 ATE 77 plakalı Mitsubishi 2013 Model beyaz renkli L200 Çift kabinli kamyonet, 10.12.2013 de Kardelen Boya Ve Kimya Sanayi Tic.ltd. Şirketi’ne, tescil edilmiş, üstüne kayıtlı olduğu.(Ek:12/7) Ancak ortaklığın olduğu ,Bununla herhangi bir sözleşme yapılmadığı

      ZİRAAT BANKASINDAN;  Ercan Çelik ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre, Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Anonim Şirketi Adi Ortaklığı adına;

        745.744 TL. Organik Tarım Yatırım Kredisi.

        190.000 TL. Organik Tarım Yatırım Kredisi 

       10.750 TL. Organik Tarım Yatırım Kredileri çekilmiştir.

Yine 109.000 TL. Modern Basınçlı Sulama Sistemi

         171.000 TL Modern Basınçlı Sulama Sistemi

         623.000 TL Modern Basınçlı Sulama Sistemi Kredisi alınmıştır

         Modern Basınçlı Sulama Sistemi Kredisinin %50 si Hibe olması gerekirken bu ödeme kime ve nasıl yapılmış? Krediyi Bankadan çekenler kim? Hangi vekalet ve yetki ile çekmişler, Ödemeyi kime niçin ve hangi yetki ile hangi faturalarla ödemişler veya kimin tarafından açılan hesaplara yatırmış olduklarının benim tarafımdan  bilinmediği,

15.12.2015 tarihinde 900.000 TL alınan Organik Tarım İşletme Kredisi 1 yıl süreli alınmış, 2016 da ödenmiştir. 2016 sonunda  da alınan işletme kredisi çekenler ve  kullanıldığı yerler

  900.000TL 2017 alınmış kapanmıştır. 2018 de  900.000TL alınmıştırnereye harcanmıştır?

Bu Organik Tarım işletme Kredisini kimler hangi hesaptan çekip nereye aktarmışlar, nerede kullanmışlar, sonra geriye nasıl ödediklerinin para akış hareketinin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı isteğim ve iradem dışında yapılmıştır bilmediğim?

 Bu para akış ve hareketi hakkında bir bilgim olmadığı. Kredinin bankadan kimler tarafından çekildiği, kimi temsil ve ilzam ile çektikleri, çekilen kredinin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı nasıl çekildi kimler çekip başka hesaplara aktardı nerelerde kimler tarafından kullanıldığının bilmemekteyim.

     Bu makine ve sürücülerinin veya çalışan Fırat Sarkan, Taçkın Çamoğlu, Celal Kılıç ve Fehmi Yalçın’ın çalışma usul ve esasları, görev ve sorumlulukları belirlenerek işveren olarak bu çalışanlarla bir sözleşme yapılmadığı, tek taraflı Bilge Grup A.Ş nin emir ve talimatları ile çalıştıkları,Yaptıkları işlerle ilgili eğitim verilmediği, bunlarla ilgili sözleşme yapılıp ücretlerinin verilmesini gerektiği hususlarını bilmediğim;

      Sertifikalı fidan için dönüm başına verilen hibe alınmış mıdır? Kim almıştır? Kaç dönüm için, Hangi yetkiyle alınmıştır? Nerelere harcanmıştır. Tarafımdan bilinmediği?

     Şube Kodu: 2273 Ziraat Bankası Girişimci Şube Yenişehir Ankara 59268732  Ortaklık Hesabına gelen, Tarımsal Destekleme Mazot ve Gübre Destekleme paralarının çekildiği kartlar kimlere hangi yetkilerle ve yetkilere sahip olanlara verildiğinin bilinmediği, Bankadan Ortaklığımız adına alınan krediler ve hibelerin hesap hareketlerini, bilmediğimi;

 Girişimci Şubede 3 defa yazılı müracaat etmeme rağmen Girişimci Şubeye 5006 nolu hesap açıldığı Ortak olarak tarafıma hesap hareketleri ile ilgili bir bilgi verilmediği

Ortaklık olarak müracaat ettiğimizde bilgilerin verileceği yazılı olarak bildirilmiştir.

Bu ortaklarımızın banka yetkilileri ile birlikte suç işlediği anlamına gelmektedir.  Balgat ve Yeni Mahallede  şubelerinde  hesap açılmıştır. Kimin adına hesaplar açılmış paralar kimlere transfer edilmiştir. Başka hangi bankalardan para girişi olmuş, kim sağlamış  bilmemekteyim.

       Balıkesir Marmara; 585 Nolu  Ziraat Bankası Şube  de

       1-59268732 5002  2.11.2012 tarihinde TRY Ercan Çelik Bilge Grup A.Ş Adi Ortaklığı 

Yine2-59268732 5005 10.05.2013  tarihinde  TRY Ercan Çelik Bilge Grup A.Ş Adi Ortaklığı Adına 2. Hesap açıldığı,

     59268732 5005TRY Ercan Çelik ve Bilge Grup A.Ş.Adi Ortaklığı Adına açılan hesap da;

     14.05.2013 - 170.500     TRY: Tarımsal destekleme ödemeleri

     28.05.2013 -   10.074,30 TRY: Tarımsal destekleme, mazot, gübre, toprak analizi

     20.09.2013 -    66.684,50TRY: Tarımsal destekleme Organik Tarım destekli ödemesi

     14.02.2014 –   10.830,05 TRY:Tarımsal destekleme, mazot, gübre, toprak analizi

     29.08.2014 – 149.300     TRY: Tarımsal destekleme, organik tarım

     27.02.2015 –   30.560,60 TRY:Tarımsal destekleme, mazot, gübre, toprak analizi

     14.09.2015 – 149.300      TRY: Tarımsal destekleme, organik tarım destekleme

     26.02.2016 –   34.679,70 TRY: Tarımsal destekleme, mazot, gübre, toprak analizi

     30.09.2016 – 149.300,     TRY: Tarımsal destekleme, organik tarım destekleme

     03.03.2017 –    27.346,    TRY: Tarımsal destekleme, mazot, gübre, toprak analizi

     

Aynı zamanda; yapılmış bu sözleşmede”-“Erdek serisi 53,55,70,71,72,73,74,76, 89,nolu bölmelerdeki onaylanmış uygulama projesine bağlı kalarak, (Tüm Saha)

       Diğer yandan, Kendilerinin söylediğine göre proje 31.12.2013 tarihinde bitirildiğine göre Zamanında bitirilmemiştir. Zamanı 15.12.2012 tarihidir.  Yine “Sahayı Bakım İçin ortaklığımıza teslim etmiştir”. Diye söylendiğine göre İbrahim sancı 3 yıl bakım işini de yapmamış ancak Sözleşme esaslarına göre 15.12.2012 tarihinde bitirilmesi, bitirilmezse yüklenicinin ücret talep etmeyeceği, işveren adına çıkmış olan yatırım gider cetvelinin%50 bedeli  yüklenici firma tarafından işverene  ödeneceği belirtilmektedir.

Ayrıca sertifikalı fidan desteği bankanın gönderdiği paralar içinde bulunmamaktadır.

Su havuzu damlama sulama tesis hibeleri %50 olan miktarı da ben kendi bilgilerimle bulamadım. Yine İbrahim Sancının taahhütü yerine getirememesinden dolayı işverene ödediği paralar bulunamamıştır. Hep bu paraları İbrahim Sancı vekaleti olmadığı halde Hasan Çağlayan ve Nebi Baysal la birlikte kendi İbrahim Sancı hesabına geçirilmiştir.

    Bunlar Adi Ortaklarımla birlikte kurulan Suç Örgüt ün bilerek isteyerek kendilerini meşru göstererek   beni yıldırıp uzaklaşmak için açılan dava  işlenen SUÇ FİİLLERİDİR..

 Türk Borçlar Kanunu Madde:49Kusurlu ve hukuka aykırı bir fiille başkasına zarar veren, bu zararı gidermekle yükümlüdür. Zarar verici fiili yasaklayan bir hukuk kuralı bulunmasa bile, ahlaka aykırı bir fiille başkasına kasten zarar veren de, bu zararı gidermekle yükümlüdür.

Türk Borçlar Kanunu Madde:526- Vekâleti olmaksızın başkasının hesabına işgören, o işi sahibinin menfaatine ve varsayılan iradesine uygun olarak görmekle yükümlüdür.

Türk Borçlar Kanunu Madde:527-Vekâletsiz işgören, her türlü ihmalinden sorumludur. Türk Borçlar Kanunu Madde: 631- Yönetim yetkisi olmasa bile, her ortağın, ortaklığın işleyişi hakkında bilgi alma, defter ve kayıtlarını inceleme, bunlardan örnek alma ve mali durumu hakkında özet çıkarma hakkı vardır. Aksine sözleşmeler kesin olarak hükümsüzdür.

   Ortaklarımın böyle olayları mahkemeye vermesi; bilerek isteyerek  İbrahim Sancı Nebi Baysal ile birliktelik yaptıkları suçları dolandırıcılığı meşrulaştırmak ve beni zor duruma düşürmek için  girişilmiş SUÇ  fiildir.

  Ankara Nöbetçi Asliye Ticaret Mahkemesi Hakimliğine Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi adına Ercan Çelik ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığını temsilen İbrahim Sancı Adına Düzenlenen Ankara 25.inci Noterliğinin 19.10.2012 tarihli ve 25241  yevmiye numaralı vekaletnamenin  geçerli ve yürürlükte olduğu tespiti talebinin sunulması konusunda 22.09.2017 tarihli dava açılmıştır. (Ek:24)

      Ortaklık adına verdiğim vekaletnameyi; Kendi adıma vermiş olduğum yetkilerden azlettim “Azilname İbrahim Sancıya gönderilmiştir. İbrahim Sancı’nın verilen Adreste Salih Aydın bulunduğu muhatabı tanımadığı anlaşıldığından azilname noterliğe 11.12.2012 tarihinde geri gelmiştir”. İbrahim Sancı Nebi Baysal, Hasan Çağlayan ve Bilge Grup A.Ş.  yöneticileri ile, oluşturdukları ekip de Marmara adasında işlerin fiili olarak başındadır, ve bunların oluşturduğu en önemli örgüt elemanıdır. Hepsine azilname bildirilmiştir. Bundan dolayı da 11.12.2012 tarihinde İbrahim Sancı ya  postacı’ya ne söylendiği bildirilmiş  İbrahim Sancı da Hasan Çağlayan’a bildirmiştir. Hasan Çağlayan ve örgütü öğleyin karar alarak  öğleden  sonra  sermayeyi 2.800.000TL ye çıkarak 1.760.000TL borçlandırıldım.

Bunları nerden biliyorum: İbrahim Sancı tarafından tehdit edilip Mersine geri giden hemşehrilerim akrabalarım İbrahim Sancının bürosunu gözetime almışlardı.   Büroda yapılan işlemlerden beni haberdar ediyorlardı. İbrahim’i büroda yakalayıp konuşmak istiyorlardı. Kendilerine yapılmış hakaret ve tacizleri onlarda hazmedememişti. Ancak ben takip etmemelerini söyleyip  onları Erdemliye evlerine gitmeye ikna ettim.

 Nebi Baysal a yetki verilmesinin kararlaştırılması İbrahim Sancının Vekaletinin alınmasındandır. Tarafımdan vekaletsiz iş yapıldığı kimsenin vekaletinin bulunmadığı Bilge Grup A.Ş ye tarafımdan  üç defa ihtar çekilmiştir.

       İbrahim Sancı, sözleşmeye uygun işlemleri yapmayacağı, Mersin de yaptığı işleri dolandırdığı, muhasebecilik yaparken bir çok kimseye zarar verdiği ve iflas ettiği haberlerini yakının dan almam; aynı zamanda; Nebi Baysal, Hayati Küpeli, Hasan Çağlayan,  Mustafa Deryal, Vecdet Fehmi Şendil ile birlikte sürekli hareket ettiği, Hasan Çağlayan ile  İbrahim Sancı’nın anlaşmaları sonucu zoraki önce  petrolü kendi adına almaya ve iş makinelerini  kendi adına çalıştırmaya başladığı, Escan A.Ş adına Çalışan kamyonet ve İş Makinelerini  mahiyetine alıp, çalıştırmaya başladığı, Escan A.Ş de çalışan Nizamettin Can, Cennet Can, Hüseyin Ergen, Leyla Ergen, Yusuf Yılmaz, Mehmet Can, Refik Can, Şuayip Ulak, Muzaffer Mellaş, Hasan Buruk  adlı   Mersin Erdemli Nüfusuna Kayıtlı Sarıkaya Mahallesinden 10 kişiye kendi çalışanlarının yapamadığı zor işleri vererek yaptırdığı, sonunda bu çalışanların ekmekleri ve diğer yiyecek malzemelerini, kamyonette kullandıkları mazot varillerinin içindeki yakıtları  alıp boşaltarak tehdit ve taciz ettirmesinden, etmesinden  dolayı çalışanların 3 gün üst üste şikayet ederek ve sonunda  sinirli şekilde arka arkaya telefon etmeye başlamaları, Nizamettin  Can’ın, “Bunların yaptığı işlerle fidanın büyümeyeceği, tel ihatanın düzgün yapılmadığı, İbrahim  Sancı’nın burada vur kaç yapacağını, para vurmak için geldiğini bu işleri bilmediğini, Getirdiği adamların kim olduğu belli olmayan sokaktan kişiler olduğu” Biz bunları dövüp denize atacağız el mi yaman bey mi yaman görsünler, bunlar yunan gavurundan kötü, çalışan adamın ekmeği yiyeceği alınır mı, İbrahim ve adamlarına, soracağız  bize müsaade et yeter ki” dediler,  “aman sabırlı olun kavga etmeyin kötü söz söylemeyin benim telefonumu bekleyin önemli değil biz bir şekilde anlaşırız” dedim. Hüseyin Olacak a telefon edip Erdek-Mersin biletlerini  aldırdım. Nizamettin Can’a Telefon ederek “Sabahleyin sizde bulunan kamyoneti Liman Başkanlığı önüne çekin anahtarı üstünde bırakıp erken feribotla Erdek e geçin, orada otobüs biletleriniz hazır Mersin e dönün, size maaşlarınızı en azından asgari ücretten göndereceğim” dedim. Nizamettin  “biz güvenliğimizi sağlarız, gitmeyelim, gidersek bunlar işin üstünden geçecek, bunların tarımdan ziraattan anladığı yok, tek dertleri vurgun, ortakların da bunu destekliyor” dedi, Israrcı olup Mersin’e ailelerine ulaşmasını sağladım,

  Bu davada   Bandırma Orman İşletme  Müdürlüğü tarafından Hasan Çağlayan ve Tarafıma  gönderilen 11.09.2017  tarihinde  ATM Şef Vekili  Erdoğan Öztürk ile Danışman Orman Mühendisi Duygu  Şeren Tarafından tutulan tutanağın  “6 ay içerisinde noksanların bitirilmemesi durumunda  6912 sayılı  tamimin ilgili hükümlerinin uygulanması gerekmektedir” yazısının  Taner Nişancı tarafından tarafımıza gönderilen  19.09.2017 tarihli  ihtarından  sonra  açılmıştır. Davayı Açan Bilge Grup Adına Av. Hatice Bozkurt Av. Doğukan Nişancı’dır.

 

 

 

 BAŞBAKAN, ADALET BAKANI İÇİŞLERİ BAKANI’NA  AÇIK MEKTUP

MARMARA ÖZEL AÇLANDIRMA CEVİZ FISTIKÇAMI ARICILIK HAYVANCILIK

MARMARA ADASI CEVİZ, FISTIKÇAMI  LAVANTA KEKİK,ADAÇAYAI PROJEMİZ 

MARMARA ÖZEL AÇLANDIRMA CEVİZ FISTIKÇAMI ARICILIK HAYVANCILIK

  

                                           BAŞBAKAN, ADALET BAKANI İÇİŞLERİ BAKANI’NA  AÇIK MEKTUP 

ORTAKLIK,BAL HIRSIZLIĞIM VE NİTELİKLİ ARI DOLANDIRICILIĞIM 6YIL HAPİS 5 YIL GÖZETİM

 

MARMARA ÖZEL AÇLANDIRMA CEVİZ, FISTIKÇAMI ARICILIK HAYVANCILIK                 

MARMARA ADASI CEVİZ, FISTIKÇAMI, LAVANTA, KEKİK, ADAÇAYI, TIBBİ NANE PROJEMİZ(1) 

 

Ekleyen:  Ercan ÇELİK
Ekleme Tarihi:  21.4.2018
İzlenme:  2142
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
 
TIBBİ AROMATİK BİTKİLER, KARABUĞDAY, TEFF,KİNOA,CHİA,
İklim Ve Toprak İstekleri: Akdeniz bölgesine ait bir bitki olmasına rağmen soğuklara dayanabilen bir bitkidir. Toprak yönünden fazla seçici değildir. Killi taban arazilerde daha iyi gelişir.
Ercan ÇELİK [ 7.1.2013 Devamı
 
TROPİKAL BİTKİLER AĞAÇLAR MANGO AVAGADO MUZ
Mango faydası ve kullanım kapsamı oldukça geniş bir meyve olmasının yanı sıra, lif ve C vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir. Saç ve cilt güzelliğinde doğal bir maske özelliğinde kullanılırken, birçok kozmetik ürünü
Ercan ÇELİK [ 7.1.2013 Devamı
 
BİR SOY AĞACI
HACIEMİROĞULLARI
HACIEMİR MEHMET
İki HANIM 12 evlada sahiptir
Hacıemir 1. Evladı Celil Hüseyin Karısı Selvi Fatma
Celil Hüseyin Oğulları,Hacı Koca Mehmet, Büyük Halil, Küçük Halil (Vezir) KIzları Helime- Fatma
Ercan ÇELİK [ 7.7.2013 Devamı
 

CEVİZİN İNSANAveİNSANLIĞA FAYDALARI

 • En Çok Okunanlar
 • SEÇİM SONUÇLARI DÜN ...
 • ÖMER SEYFETTİN ...
 • TÜRKEŞ BELGESELİ...
 • YALNIZ ÇOBAN VİDEO...
 • TÜRKLERİN KURDUĞU DE...
 • KAŞKAYI TÜRKLERİ...
 • KARABAĞ HOCALİ AZ...
 • BÜYÜK İÇEL PROJESİ...
 • Ahmed YESEVİ, HACI B...
 • AMAZON BREZİLYA CEVİ...
 • MORİNGA ÇAYI "Ya...
 • 68 KUŞAĞI VE BELGESE...
 • MERSİN VE İLÇELERİ H...
 • KIRIM TÜRKLERİ ...
 • DOĞAL HAYAT ÇİFTLİĞİ...
 •  
 • En Son Eklenenler
 • BÜYÜK SELÇUKLU,ANADO...
 • SEÇİM SONUÇLARI DÜN ...
 • BÜYÜK TÜRK MİLLET...
 • Ahmed YESEVİ, HACI B...
 • BÜYÜK İÇEL PROJESİ...
 • ÖMER SEYFETTİN ...
 • MORİNGA ÇAYI "Ya...
 • KARABAĞ HOCALİ AZ...
 • TÜRKLERİN KURDUĞU DE...
 • AMAZON BREZİLYA CEVİ...
 •  

   

  Her Hakkı Saklıdır. ERCAN ÇELİK© 2013 Tasarim : Linear Yazilim