ERCAN ÇELİK

 İstiyorsak; güneş olsun sevgimiz; gülümsesin, yüzümüz yüzünüze, Kardeşlik ve birlik içinde, mutlaka selam vermeliyiz birbirimize  

    Son Dakika :   
 
 

SENTURK

 

 

 

 AROMATİK TIBBİ BİTKİLER                 

EZAN OKUMA 

Ana Sayfa
Kuran-ı Kerim Değişik Dillerde
İletişim
Ercan ÇELİK Özgeçmiş
Günlüklerim
Ziyaretçi Defteri

 

 

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

MARMARA ADASI

1-ÖzelAĞAÇLANDIRMA

ÇÖPDEN MAZOT ÜRETİMİ

                         SERA ETKİSİ KARBONDİOKSİT ARTIŞLARI


Marmara Adası Özel Ağaçlandırma


Küresel Isınma Ve Ağaç"Ercan Çelik"

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  827762
Bugün Ziyaretçi :  27
Aktif Ziyaretçiler :  3

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK ve DOĞAL HAYAT    HAYVANLAR ALEMİ FOTOĞRAFLARI

ESCAN A.Ş.Genel Müdürlüğünce RESMİ KURUMLARA VERİLMİŞ DİLEKÇELER.

ESCAN A:Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE RESMİ DAİRELERE VERİLMİŞ DİLEKÇELER

 Tarım Ve Orman Genel Müdürlüğüne verilen Dilekçeler;22.08.2023 tarih 1370954 sayılı Özel Kalem

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI, ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

  Şirketimiz Toplam Kalite Yönetim Sistemi ile Kurumsal Çalışan, Yatırım danışmanlığı ve tüzüğümüzde belirtilen konularda faaliyet gösteren, meyveli ağaçlar ile aromatik tıbbi bitkileri organik tarım organik ve tıbbi aromatik bitkileri projelendirip üretecek, gıda ürünleri ile eko turizmi geliştirecek projelendirip hayata geçirecek, yenilenebilir Enerji konusunda organik yem ve gübre tesislerini projelendirip üretecek, organik ve menşei belirli gıda paketleyip pazara sunacak, makine ve insan gücüne sahibiz ve çözüm ortaklarımız bulunmaktadır.

    Orman içi telef olan boşa akan   temiz su kaynaklarının, meyveli ağaçların, aromatik tıbbi bitkilerin imar ihyası sulanması yerine göre organik gübrelerle daha verimli kaliteli hale getirilmesi, doğal hayat dengesinin, yangına karşı korunması, hava, su, toprak, atmosfer ve ozon tabakasının korunarak sera gazı emisyonlarının azaltılması fosil yakıtlar sonucu sera gazlarından özellikle Karbondioksit miktarının %85 yükseldiği, küresel ısınma ve iklim değişikleri tehlikesine karşı tedbirler ile korumaya yönelik tüm tedbir ve çabaların insanlık tarihinde öncülük yaparak yeni çığırlar açmamız, kaliteli ve verimli, organik ürünler yetiştirip yeni Türkçe Markalarını dünyaya pazarlamamız insanımıza ve insanlığa sunmamız asli vatan ve Türklük görevimizdir.

    Bozuk Orman Alanların da Özel Orman, Aromatik tıbbi bitki yetiştirmek; ormandaki nadir ağaçlar ve meyveli ağaçların nadir türlerin ve aromatik tıbbi bitkilerin, Sahipsiz Delice, Zeytin, Kestane, Atkestanesi, Fıstıkçamı, Ihlamur, Akasya, İncir, Ahlat, Erik, Kayısı, Alıç, Keçiboynuzu, dut, jojoba, kızılcık, karabiber, kocayemiş, kapari, iğde, asma üzüm, defne, KETEN, Salep, Yaban mersini, Mersin ağacı(murt), Kuşburnu, Gül, Biberiye, LAVANTA, Sarımsak, Kantaron, Kırmızıbiber, Meyan kökü, Moringa, Adaçayı, Nane, Çörek otu, Kimyon, Sıra, Melisa, Altın otu, Rezene, Safran, Fesleğen, Aleovera, Nergis, Sümbül, Menekşe, çiğdem, papatya ve diğer aromatik ve tıbbi bitkilerin Escan Uzmanları ile ilgili Orman İşletme Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü Uzmanlarınca organik sahaların ve ürünlerin haritası çıkarılıp, projeleri yapılarak izin alınarak imar ihya bakım ve sulama yapılıp Vatandaş İşletmeler ve dünya sağlık teşkilatı ve organik gıda standartlarına uygun Marka ürün elde etmek, üretilenlerin %18 kar payının O bölgedeki bağlı Orman İşletme Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü veya belirleyeceğiniz bir fon (Savunma fonu tercihimizdir) hesabına Escan yetkilisi tarafından aktarılması sağlanacaktır. İsterseniz ana şirketten % 18 pay ve 1 yönetim kurulu üyeliği verilecektir.

    Türkiye de toprak kayıplarını önleyecek, su kaynaklarını koruyacak doğal yapı bozulmadan canlılar ve biyolojik çeşitliliğini artıracak faaliyetler sürekli devam ettirilecek, Milli emlak arazileri, satın alınsa meralar hazine arazisine çevrilip satın alınsa bile yer tahsisi yapılması durumunda kar gelirinin %18 Vakıflar ile Kızılay Savunma Sanayi Fonu veya hayır kurumlarına aktarılacaktır.

     Konunun tarafınızca acilen değerlenerek, karar ve karşılıklı istişare için randevu talebimiz konusunda bilgi verilmesi hususunda gereğini arz ederim.     15.08.2023

 KURUMUMUZ VİZYONU; Muhteşem Denge Korunarak, Öğretilmiş Çaresizliğe Karşı, Pozitif Düşünce Geliştirilerek, Kaynaklarının Verimli Ve Kaliteli Kullanılması. Temiz BEYİN, Temiz ÇEVRE, Temiz SU, Temiz HAVA, Temiz TOPRAK, DOĞAL BESLENME, YENİLENEBİLİR ENERJİ, CAN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ, Çalışanların GÜVENLİĞİ, Sosyal GÜVENLİĞİ, LİMANLARIN Güvenliği, YOLLARIN ve Şehirlerin GÜVENLİĞİ, Hudutların GÜVENLİĞİ,  Bağımsızlık VE HUKUK, İşte budur İNSAN İÇİN MUTLULUK.

    BEYNİMİZ Temiz ise; İÇTİĞİMİZ SU, SOLUDUĞUMUZ HAVA, BESİNLERİMİZİ YETİŞTİREN TOPRAKLAR, güneşin yeryüzüne inerken zararlı şualarını düzenleyen Ozon tabakası, atmosfer temiz mi? İnsanların yeryüzünde kullandıkları fosil yakıtların oluşturduğu atmosferdeki sera gazları bizim iklimlerimizi ciddi sekil de etkilemiyor mu? O zaman hedefimiz, insanımız ve insanlığın mutluluğunu sağlayacak yeni ufuklar açmaktır

   ÇÖZÜM ORTAKLARI VE FİRMAMIZIN HEMEN TEMİN EDECEĞİMİZ UZMANLAR; MAKİNA VE EKİPMANLAR:

   Şirketimiz Toplam Kalite Yönetim Sistemi ile kurumsal çalışan bir şirket olup Harita Mühendisi, Çevre ve Şehircilik Mühendisi, Orman Mühendisi,  Ziraat Mühendisi, Zooteknist,  Endüstri mühendisi,  Biyolog,  Kimya Mühendisi, Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi,  Peyzaj Mühendisi, Mimar, ve Jeofizik Mühendisi, Jeoloji–Maden Mühendisi, Organik Sertifika Veren Uzman Mühendisler, Elektrik Elektronik mühendislerini, veya ihtiyaç olan mühendislik dallarından, odalardan veya veya Mühendislik müşavirlik bürolarından hemen teminini sağlayacaktır

    Her yola gidebilen 4X4 Kamyonet, Traktörler, Ekskavatör, Dozer, Su tankerleri ve Mühendislerle çalışacak budama ve bakım ustalarını ayrıca Ağaç Sökme-Dikme Makinesi, Çapalama makinelerini, ihtiyaç olacak her bölgede her türlü makine ve ilk yıllarda fabrikalarda üretim yaptıracak organizasyonu sağlayacak konumdadır.

   Yurt dışı iş adamlarıyla görüşmelerimizin birini tamamladık diğerleriyle görüşmelerimiz devam etmektedir. 50.000.000 Dolar Merkez Bankası veya Devlet Bankalarının birinde, sözleşme sonucu çözülmek ve ilgili ESCAN Hesabına aktarılmak üzere 49 yıllığına yer bulmak ve ortaklık yapma anlaşması yapıyoruz.

    Ercan ÇELİK KİMDİR? : Kimya Mühendisi, 2 yıl bir gıda fabrikasında Laboratuar Şefliği, Çalışma Bakanlığında 8 yıl İş Güvenliği Müfettişliği yaparak büyük sanayilerin teftişini yapmıştır. 2 yıl Başbakanlıkta Müşavirlik, 10 yıl Çevre Bakanlığında Başmüfettişlik yapmış ve Çevre Bakanlığında iken A.B.D. EPA da Küresel Isınma ve iklim değişiklikleri konusunda İnceleme –Araştırma yapmıştır.  TUDEV Türkiye Müfettişler Uzmanlar Denetim Elemanları Vakfı Başkanlığı  Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığında 8 Yıl, Başmüfettişlik görevi yapmış, Emeklilik sonrası Gemi Tamirat İmalat Şirketinde İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlığı, Eğitim Kurumlarında Müdürlük Hocalık yapmıştır Daha geniş özgeçmişi, Şiirleri,Makaleleri,İncelemeleri, hobileri uğraş alanları hakkında www.ercancelik.net/sayfaver.asp?sid=50  resmi web sayfasıdır.  Senegal, Dakar da SENTURK SRL Firmasının %50 ortağıdır.22.08.2023

 

          ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

          İlgi: 15.08.2023 Tarihli Dilekçemizin esas eki.

          TAAHHÜTLERİMİZ VE YAPACAKLARIMIZ

        Escan Şirketimiz; Toplam Kalite Yönetim Sistemi, Mükemmelliğe Yolculuk Anlayışıyla Kurumsal Çalışan; Yönetenler, Üretenler, Çalışanlar, Müşteri, Pazar koordinasyonlu, Tam katılımlı; kararları ve çalışmalarında, üretim ve ürünlerinde Türk Markalarını sürekli geliştirmeyi; Çevreyi, Atmosferi, Ozon tabakası, Hava, Toprak, Su, Gürültü kirliliklerini, Doğal hayatı, Biyolojik Çeşitliliği, Oksijeni, Canlıların ve İnsanın, güvenlik ve sağlıklarını gelişimini esas alan; sürekli artan Sera gazlarına, Karbondioksit gazları ve iklim değişikliklerine fosil yakıtlara karşı; yine Afetler; Depremler, Yangınlar, Su ve Sel baskınlarına, Heyelanlara karşı korumaya yönelik, insanı, canlıyı esas alan üst yönetimin liderliği ve sorumluluğu önderliğinde iyi bir iletişim güvenlik ile tüm organizasyonlarında Hedef Verilerle sürekli, eğitim, iyileştirme ve yenilemeyi; yönetimimiz, Ortaklarımız, Çalışanlarımız, Tüketici İnsanlarımız ile insanlığın memnuniyetini aşağıda belirttiğimiz Escan Tüzüğümüz, Uluslar arası Kanunlar, Kanunlarımız ve Yönetmelikler esasında sağlayacaktır.

    1-Escan Yönetim Kurulu 3 ayda bir toplanacak;Toplantılarına  gerekiyorsa, Vakıflar ve Orman Genel Müdürlüğü’nün gösterdiği yönetim kurulu üyeleri dâhil edilecektir.  Göstermediği takdirde yapacağı yatırım ve stratejide ihtiyaç gördüğü bakanlıklardan gerektiğinde temsilci isteyecek, Ortaklık için verilen Orman ve Vakıflara verilmiş %18 kar paylarına sahip kurumlara veya Savunma Sanayi hesabına aktarılacaktır.

     2- Aşağıdaki bölgeler için % 51 Escan A.Ş. ye ait olan Bölge adıyla Escan A.Ş. kurulacak ve Bölgenin uzman ve yöneticileri ile emeklilerinden, güvenlik uzmanlarından iş adamlarından eski milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyelerine, Korucularına kadar hisse verilip ortak veya yönetici yapılacaktır. Kurulacak Escan Bölge A.Ş  Sermayesi  1.000.000 TL olan, 25 bin hisseli her bir hissesi 40 Tl  olacaktır.

      a-Escan Anadolu Bölge Müdürlüğü,b- Escan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, c-Escan Akdeniz Bölge Müdürlüğü, d-Escan EgeVe Marmara Bölge Müdürlüğü, e-Escan Karadeniz Bölge  Müdürlükleri kurulacaktır.

      3-Her Bölgedeki; Escan Uzman ve görevlilerinin Hazırladığı 10 yıl ve uzun zamanlı katma değer sağlamayan mezbelelik olmuş Bozuk Orman alanları, Hazine Milli Emlak alanları, Vakıf arazileri ve Meraların, veya haksız kazanç zimmetine geçiren şahıs ve şirket arazileri ile haksız elde edilen arazi ve parsellerin, sulara 10 yıl daha fazla zehirli atık gönderen su kaynaklarını ve deniz ve gölleri kirleten fabrika tesis ile bacalarına filtre takmayan fabrikaların gerekçeleri anlatılarak vaziyet planları ile takas yapılması veya kamulaştırılması projelendirilip İllerde Belediye Başkanlıkları ve Valilerinden onay alınması,  Genelde Tarım ve Orman Bakanlığı, Hazine Ve Maliye Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Turizm ve Kültür Bakanlığı ilgili Genel Müdürlüklerinin ve Belediyelerin onayı alınarak projeler tamamlanacaktır.

     4- Escan Uzmanlarımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı uzmanlığı  tarafından vaziyet planları haritaları, toprak ve su analizleri depo ve göletler, yüzey akışı göletleri su kaynakları, yüzey akışları ve heyelanlara karşı alınacak tedbirler, deniz ulaşımı  limanlar yatlar   müştemilatı; kara yolları, hava yolları ve demiryolu tren ve vaziyet planları yapılarak, Ulaştırma ve altyapı bakanlığı oluruna, konut alanları yapılacak yerler  Toplu Konuta,  Metro Ulaşımı yerleri Belediyelere; Enerji sahaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzmanları, İç ve dış güvenliği ilgilendiren konularda, İçişleri, Milli Savunma Ve Dışişleri  Bakanlığı tarafından projeler incelenip, tespitler yapılarak acilen görüşleri elektronik ortamda  bildirilir. 

 Vakıflar Genel Müdürlüğüne Verilen Dilekçeler KTB.Vakıflar Gen.Müdür Sayı 444309 ve 444315

        VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                           ANKARA  

       Şirketimiz Toplam Kalite Yönetim Sistemi ile Kurumsal Çalışan, Yatırım danışmanlığı ve tüzüğümüzde belirtilen konularda faaliyet gösteren, meyveli ağaçlar ile aromatik tıbbi bitkileri organik tarım organik ve tıbbi aromatik bitkileri projelendirip üretecek, gıda ürünleri ile eko turizmi geliştirecek projelendirip hayata geçirecek, yenilenebilir Enerji konusunda organik yem ve gübre tesislerini projelendirip üretecek, organik ve menşei belirli gıda paketleyip pazara sunacak, makine ve insan gücüne sahibiz ve çözüm ortaklarımız bulunmaktadır.

    VAKIF araziler içi telef olan boşa akan   temiz su kaynaklarının su depoları ve  göletler yapılması, meyveli ağaçların, aromatik tıbbi bitkilerin imar ihyası sulanması yerine göre organik gübrelerle daha verimli kaliteli hale getirilmesi, doğal hayat dengesinin, yangına karşı korunması, hava, su, toprak, atmosfer ve ozon tabakasının korunarak sera gazı emisyonlarının azaltılması fosil yakıtlar sonucu sera gazlarından özellikle Karbondioksit miktarının %85 yükseldiği, küresel ısınma ve iklim değişikleri tehlikesine karşı tedbirler ile korumaya yönelik tüm tedbir ve çabaların insanlık tarihinde öncülük yaparak yeni çığırlar açmamız, kaliteli ve verimli, organik ürünler yetiştirip yeni Türkçe Markalarını dünyaya pazarlamamız insanımıza ve insanlığa sunmamız asli vatan ve Türklük görevimizdir.

    Vakıf Arazilerinde Özel Orman, Aromatik tıbbi bitki yetiştirmek; ormandaki nadir ağaçlar ve meyveli ağaçların nadir türlerin ve aromatik tıbbi bitkilerin, Sahipsiz Delice Zeytin, Kestane, Atkestanesi, Fıstıkçamı, Ihlamur, Akasya, İncir, Ahlat, Erik, Kayısı, Alıç, Keçiboynuzu, dut, jojoba, kızılcık, karabiber, kocayemiş, kapari, iğde, asma üzüm, defne, KETEN, Salep, Yaban mersini, Mersin ağacı(murt), Kuşburnu, Gül, Biberiye, LAVANTA, Sarımsak, Kantaron, Kırmızıbiber, Meyan kökü, Moringa, Adaçayı, Nane, Çörek otu, Kimyon, Sıra, Melisa, Altın otu, Rezene, Safran, Fesleğen, Aleovera, Nergis, Sümbül, Menekşe, çiğdem, papatya ve diğer aromatik ve tıbbi bitkilerin Escan Uzmanları ile ilgili Vakıflar Genel müdürlüğü Bölge Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü Uzmanlarınca organik saha ve ürünlerin haritası çıkarılıp, projeleri yapılarak izin alınarak imar ihya bakım ve sulama yapılıp Vatandaş İşletmeler ve dünya sağlık teşkilatı ve organik gıda standartlarına uygun Marka ürün elde etmek, üretilenlerin %18 kar payının, Vakıflar Genel Müdürlüğü veya belirleyeceğiniz bir fon (Savunma fonu tercihimizdir- Kızılay ) hesabına Escan yetkilisi tarafından aktarılması sağlanacaktır. İsterseniz ana şirketten % 18 pay ve 1 yönetim kurulu üyeliği verilecektir.

    Türkiye de toprak kayıplarını önleyecek, su kaynaklarını koruyacak doğal yapı bozulmadan canlılar ve biyolojik çeşitliliğini artıracak, küresel ısınma ve iklim değişiklerini önleyecek faaliyetlerin yapılması esastır.

 

     Konunun tarafınızca ve Yönetim Kurulunuzca acilen değerlenerek, karar ve karşılıklı istişare için randevu talebimiz konusunda bilgi verilmesi hususunda gereğini arz ederim.              15.08.2023            KURUMUMUZ VİZYONU; Muhteşem Denge Korunarak, Öğretilmiş Çaresizliğe Karşı, Pozitif Düşünce Geliştirilerek, Kaynaklarının Verimli Ve Kaliteli Kullanılması. Temiz BEYİN, Temiz ÇEVRE, Temiz SU, Temiz HAVA, Temiz TOPRAK, DOĞAL BESLENME, YENİLENEBİLİR ENERJİ, CAN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ, Çalışanların GÜVENLİĞİ, Sosyal GÜVENLİĞİ, LİMANLARIN Güvenliği, YOLLARIN ve Şehirlerin GÜVENLİĞİ, Hudutların GÜVENLİĞİ,  Bağımsızlık VE HUKUK, İşte budur İNSAN İÇİN MUTLULUK.

    BEYNİMİZ Temiz ise; İÇTİĞİMİZ SU, SOLUDUĞUMUZ HAVA, BESİNLERİMİZİ YETİŞTİREN TOPRAKLAR, güneşin yeryüzüne inerken zararlı şualarını düzenleyen Ozon tabakası, atmosfer temiz mi? İnsanların yeryüzünde kullandıkları fosil yakıtların oluşturduğu atmosferdeki sera gazları bizim iklimlerimizi ciddi sekil de etkilemiyor mu? O zaman hedefimiz, insanımız ve insanlığın mutluluğunu sağlayacak yeni ufuklar açmaktır

   ÇÖZÜM ORTAKLARI VE FİRMAMIZIN HEMEN TEMİN EDECEĞİMİZ UZMANLAR; MAKİNA VE EKİPMANLAR:

   Şirketimiz Toplam Kalite Yönetim Sistemi ile kurumsal çalışan bir şirket olup Harita Mühendisi, Çevre ve Şehircilik Mühendisi, Orman Mühendisi,  Ziraat Mühendisi, Zooteknist,  Endüstri mühendisi,  Biyolog,  Kimya Mühendisi, Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi,  Peyzaj Mühendisi, Mimar, ve Jeofizik Mühendisi, Jeoloji–Maden Mühendisi, Organik Sertifika Veren Uzman Mühendisler, Elektrik Elektronik mühendislerini, veya ihtiyaç olan mühendislik dallarından, odalardan veya veya Mühendislik müşavirlik bürolarından hemen teminini sağlayacaktır

    Her yola gidebilen 4X4 Kamyonet, Traktörler, Ekskavatör, Dozer, Su tankerleri ve Mühendislerle çalışacak budama ve bakım ustalarını ayrıca Ağaç Sökme-Dikme Makinesi, Çapalama makinelerini, ihtiyaç olacak her bölgede her türlü makine ve ilk yıllarda fabrikalarda üretim yaptıracak organizasyonu sağlayacak konumdadır.

   Yurt dışı iş adamlarıyla görüşmelerimizin birini tamamladık diğerleriyle görüşmelerimiz devam etmektedir. 50.000.000 Dolar Merkez Bankası veya Devlet Bankalarının birinde, sözleşme sonucu çözülmek ve ilgili ESCAN Hesabına aktarılmak üzere 49 yıllığına yer bulmak ve ortaklık yapma anlaşması yapıyoruz.

    Ercan ÇELİK KİMDİR? : Kimya Mühendisi, 2 yıl bir gıda fabrikasında Laboratuar Şefliği, Çalışma Bakanlığında 8 yıl İş Güvenliği Müfettişliği yaparak büyük sanayilerin teftişini yapmıştır. 2 yıl Başbakanlıkta Müşavirlik, 10 yıl Çevre Bakanlığında Başmüfettişlik yapmış ve Çevre Bakanlığında iken A.B.D. EPA da Küresel Isınma ve iklim değişiklikleri konusunda İnceleme –Araştırma yapmıştır.  TUDEV Türkiye Müfettişler Uzmanlar Denetim Elemanları Vakfı Başkanlığı  Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığında 8 Yıl, Başmüfettişlik görevi yapmış, Emeklilik sonrası Gemi Tamirat İmalat Şirketinde İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlığı, Eğitim Kurumlarında Müdürlük Hocalık yapmıştır Daha geniş özgeçmişi, Şiirleri,Makaleleri,İncelemeleri, hobileri uğraş alanları hakkında www.ercancelik.net/sayfaver.asp?sid=50  resmi web sayfasıdır.  Senegal, Dakar da SENTURK SRL Firmasının %50 ortağıdır.22.08.2023

                                 Saygılarımla

 VALİLİKLERE VERİLMİŞ DİLEKÇELER:

ANKARA VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE, İltarımOrman Müdürlüğü 22.08.2023 tarih 160602 nolu

 ESKİŞEHİR VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEkÇE;
 BURSA VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE
 BALIKESİR VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE
 ÇANAKKALE VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE
 MUĞLA VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE
 ANTALYA VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE
 MERSİN VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE
 KONYA VALİLİĞİNE VERİLMİŞ DİLEKÇE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

                                                                                                                                

                                                       Escan Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdür

                                                                             Ercan ÇELİK   

                                                               İmza 

Ekleyen:  Ercan ÇELİK
Ekleme Tarihi:  23.8.2023
İzlenme:  233
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
 
TIBBİ AROMATİK BİTKİLER, KARABUĞDAY, TEFF,KİNOA,CHİA,
İklim Ve Toprak İstekleri: Akdeniz bölgesine ait bir bitki olmasına rağmen soğuklara dayanabilen bir bitkidir. Toprak yönünden fazla seçici değildir. Killi taban arazilerde daha iyi gelişir.
Ercan ÇELİK [ 7.1.2013 Devamı
 
TROPİKAL BİTKİLER AĞAÇLAR MANGO AVAGADO MUZ
Mango faydası ve kullanım kapsamı oldukça geniş bir meyve olmasının yanı sıra, lif ve C vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir. Saç ve cilt güzelliğinde doğal bir maske özelliğinde kullanılırken, birçok kozmetik ürünü
Ercan ÇELİK [ 7.1.2013 Devamı
 
MARMARA ADASI ÖZEL AĞAÇLANDIRMA, ARICILIK,HAYVANCILIK
2015 YILI BAŞLANGICINDA AĞAÇLANDIRMA SAHASININ İÇERİSİNE Nebi Baysal ile 50nADET ARI ALDIKLARINI, ORGANİK ARICILIK YAPILACAĞINI BUNUN İÇİN ARI SERTİFİKASI OLAN FEHMİ KiLIÇ'ı İŞE ALDIKLARINI,ÇALIŞANLARIMIZ SÖYLEMİŞTİR.
Ercan ÇELİK [ 7.4.2018 Devamı
 

CEVİZİN İNSANAveİNSANLIĞA FAYDALARI

 • En Çok Okunanlar
 • ATA İMAR MÜLK YAPI K...
 • Atatim İmar Müşavirl...
 • ATATİM İNŞAAT İMAR M...
 • ORTAK ADAYLARIMIZA G...
 • ÇALIŞANLARIN ORTAK O...
 • YÖNETİCİLERİMİZ,ÇALI...
 • DÜNYANIN EN KALABALI...
 • ÇEVRE BAKANLIĞI TEFT...
 • MUSTAFA KEMALİN SAKL...
 • GÖKÇEADA...
 • SİVRİHİSAR KAYMAKAML...
 • VAKIFLAR ANKARA BÖLG...
 • TÜRKİYE,DAĞLARI,GÖLL...
 • VAKIFLAR GENEL MÜDÜR...
 • Değerli KARDEŞLERİM ...
 •  
 • En Son Eklenenler
 • Atatim İmar Müşavirl...
 • ATA İMAR MÜLK YAPI K...
 • ATATİM İNŞAAT İMAR M...
 • ORTAK ADAYLARIMIZA G...
 • ÇALIŞANLARIN ORTAK O...
 • YÖNETİCİLERİMİZ,ÇALI...
 • DÜNYANIN EN KALABALI...
 • ÇEVRE BAKANLIĞI TEFT...
 • MUSTAFA KEMALİN SAKL...
 • GÖKÇEADA...
 •  

   

  Her Hakkı Saklıdır. ERCAN ÇELİK© 2013 Tasarim : Linear Yazilim