İstiyorsak; güneş olsun sevgimiz; gülümsesin, yüzümüz yüzünüze, Kardeşlik ve birlik içinde, mutlaka selam vermeliyiz birbirimize  

    Son Dakika :   
 
 

SENTURK

 

 

 AROMATİK TIBBİ BİTKİLER                 

EZAN OKUMA 

Ana Sayfa
Kuran-ı Kerim Değişik Dillerde
Ercan ÇELİK
Dünya nüfusu ve Karbondioksit
Günlüklerim
İletişim
Ziyaretçi Defteri

 

 

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

MARMARA ADASI

1-ÖzelAĞAÇLANDIRMA

ÇÖPDEN MAZOT ÜRETİMİ

                         SERA ETKİSİ KARBONDİOKSİT ARTIŞLARI


Marmara Adası Özel Ağaçlandırma


Küresel Isınma Ve Ağaç"Ercan Çelik"

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  460948
Bugün Ziyaretçi :  491
Aktif Ziyaretçiler :  3

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK ve DOĞAL HAYAT    HAYVANLAR ALEMİ FOTOĞRAFLARI

MARMARA ADASI CEVİZ, FISTIKÇAMI, LAVANTA, KEKİK ADAÇAYI PROJEMİZ

 

 

 

 

 

 

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI ,MUHSİN BAŞKANIN EN YAKIN ARKADAŞLARI, ÜLKÜDAŞLARIMIZ, GÖNÜLDAŞLARIMIZ OLDUĞU İÇİN GÜVENDİM. 4 SENE SABRETTİM. HER SABREDİŞİMDE ŞÜKÜRLE ALLAHA DUA EDİP  SONUNDA  HASTALANDIM.

   İMDİ ONLARI ALLAHA, PEYGAMBERİMİZE, ŞEHİTLERİMİZE, BAŞBUĞ TÜRKEŞE, MUHSİN BAŞKANA, ÜLKÜDAŞLARIMA, YÜCE MİLLETİME, MAHKEMELERE,ÜST YÖNETİMLERE ŞİKAYET EDİYORUM ONLARA ASLA HAKLARIMI HELAL ETMİYORUM... 

                                 Biz Anadolu erleriyiz, erdemliyiz

                             Nefsimizi biliriz, sözümüzün eriyiz

                             Severiz seviliriz sevginin sermayesiyiz

                              Sevgi eritir kini, husumeti bilmeyiz…

  İlim için çalışırız,  bilginin kölesiyiz

Hakkımızı vermeyiz, emeğin teriyiz

 Haklarını veririz, adaletin terazisiyiz

                             Gönül erleriyiz,muhabbetin fedaisiyiz.ERCAN ÇELİK 

 Bu İLK DEFA ALDIĞIMI YAKLAŞIK 3000 Dekar Arazinin  İZNİ VE KOORDİNATLARIDIR.

 

 PROJE YAPTIRILMASI İÇİN TARAFIMA YAZI TEBLİĞİNDEN SONRA  3000. Dekar ARAZİDE  PROFİLLER KAZDIRILMIŞ TOPRAK VE SU  NUMUNESİ ALINMIŞ  ABORATUVARA VERİLMİŞ SONUÇLAR ALINMADAN,AĞAÇLANDIRMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  YETKİLİLERİ  AŞAĞIDAKİ TUTANAĞI TUTMUŞTUR.

 

 TAHSİS, SAHA İZNİ, PROJENİN KABULU, SAHA TESLİMİ ORTAKLIK İŞLEMLERİ

ORMAN MÜHENDİSLERİ TARAFINDAN PROJEDEN 150 HEKTAR ARAZİNİN  ÇIKARILMASI TUTANAĞI

 BU TUTANAĞI TUTAN MÜHENDİSLERİN ODALARI TARAFINDAN MÜHENDİSLİKTEN ATILMASI GEREKİR

  Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne 30.07.2009 tarihinde Özel Ağaçlandırma müracaatım, idarenin 03.11.2010 tarih 2010/265 sayılı olurları ile (Ercan Çelik) adıma 49 yıl süre ile 2.987.095,70 m2 alanda özel ağaçlandırma yapmak üzere izin alınmıştır.

   Proje yaptırma esnasında, Açılmış Profillerden alınan toprak su numunelerinin analizi laboratuarda iken, meteorolojik hava analizlerine bakılmadan; Ağaç Ve Erozyon Kontrolü Şube Müdürü İbrahim Ergüven Ve Orman Yüksek Mühendisi Turgay Uçar tarafından 20.01.2011 tarihli tutanak düzenlenmiştir,( yukarıdaki tutanakla)

    Tutanak 1.Maddesinde;” 48 nolu koordinat noktası ile 52, 18 koordinat noktalarının arasında taşlık kayalık olup teknik yönden ağaçlandırmaya uygun olmadığı ve saha dışına  çıkarılması gerektiği,”(Bu saha yaklaşık 500 dekarlık bir saha)

   Tutanak 2.maddesinde; “1.nolu koordinat noktasından 18.inci Koordinat   noktası hattı ile52.koordinat noktasından 56 ve 1. Koordinat  noktasına kadar olan hattın arasında kalan  kısımlarda (1.000.000 metrekare 1000 Dekar) yapılan incelemede  yerin Marmara adasına has Alpinzonunda bulunduğu, doğal olarak bitki örtüsü bulunmadığı, tek tek bulunan alıçlarda kuvvetli ve aşırı rüzgar ile bayrak oluşumu yaptığı alıçların  90 dereceye kadar eğildiği, bu haliyle buranın teknik ağaçlandırmaya uygun olmadığı

   İş bu tespit  tutanağı yapılacak projeye esas olmak üzere tarafımızdan tanzim edilmiştir

      İmza İbrahim Ergüven      İmza Turgay  Uçar….   ” Deniyordu

      ALPİN ZON NEDİR?: Kutuplara yakın yada yükseklikleri itibariyle üzeri sürekli  buz kar kaplı olmasından yılın çok az süresi güneş ışınlarından yararlanan, bundan dolayı ağaçların gelişim gösteremediği, ağaçların ve bitkilerin büyümeyi durdurup daha çok çayırların veya gelişmeyerek bodur kalmış türlerin oluşturduğu geniş düzlüklerdir.Marmara ya has alpin zon dünyada böyle bir tanım da yoktur.

   Bizim 1500 Dekarlık Sahayı projeden çıkarmamızı istiyordu.

    1000 Dekarlık saha 350- 650 metre yükseklik de sabah güneş doğumundan akşama kadar her an güneş gören ve bitki örtüsü olan bir bölgedir. 90 derece eğimde bayraklaştı dedikleri alıçlar sahada durmaktadır. Bu alıçlar müthiş küçük kırmızı meyve vermektedir. 2011 yılında Ceviz projesinde ısrar edilmiş 2012 yılında  Ceviz dikilmiş ve ceviz sahalarıdır. 

  Biz projede ısrar edince 500 dönümlük sahanın eğiminin de %60 dan fazla olduğu idarece söylenmiş projeden çıkartılmasında ısrarcı olununca  projeden çıkartılmıştır..

  Bu istek doğru mevzuata uygun istek olmamasına; engelleyici bir talep, Mühendisliklere aykırı bir tutanak olmasına rağmen 2.987.095,70m2-500.380,11m2lik alan)sahadan çıkarılarak kalan saha için, 6/7/2011 tarihinde idareden 2.486.715,59m2 alan için izin yenileme oluru alınmıştır. (EK:Yeni Saha İzni )   Bu 1000 Dekar Sahada ağaçlandırma yapılmış, şu anda 6 yıllık ceviz ağacı mevcuttur. (Toprak işlemesi ve bakımları  ve ek tamamlama yapılmamış olsa da)

  Eğimi %60 dan fazla  kayalık taşlık dedikleri sahayı Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü  ihale edip  fıstık çamı diktirmiştir.(ekskavatörlerle işletme yapıp fıstık çamı dikimi  ihale ile yaptırılmıştır.)

   Bir başka ifadeyle; bu sahalar ağaçlandırmaya uygun sahalardır. Yetkili Mühendisler ellerinde ilmi hiçbir bilgi olmadan,  projeyi bir yıl geciktirerek onay süresini uzatmışlar Ve görevlerini kötüye kullanmışlardır.

   1500 dekar, (150 Hektarlık Sahanın dışında proje yaptırılmasının istenmesi  Sahanın başka birine söz verilerek rüşvet alınacağından veya benden alınmak istendiğinden dolayı işlenmiş bir fiildir. 

  2-Tarafımdan yaptırılan Özel Ağaçlandırma Projesi 23.12.2011 tarihinde kabul edilip Makamca onaylanıp Ercan Çelik adına, 02.01.2012 tarih 01 sayı ile kayda alınmıştır.

 Ercan Çelik İzin Hakkını; Ortaklık izin hakkı olarak yazarak,  Yine İzin Hakkı sahibi “Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş adına  Hasan Çağlayan  yazılmıştır.Böyle bir yazı asla   yazılamaz, Hasan Çağlayan a hem ben Ercan Çelik  hem de  Bilge Grup A.Ş yetki vermemiştir. Bundan dolayı bizim adımıza hareket etme hakkı yoktur.

  

   

 

 

 

 

 

 

 AŞAGIDA 7/8/2011TATİHLİ ERCAN ÇELİK-HASAN ÇAĞLAYAN SÖZLEŞMESİ.  Bu zözleşme, Benim Uygulama Projesinin Kabul edilip Taahhüt senedi verip Saha teslimine kadardır.Saha Tesiminden sonra  Hasan Çağlayan ve Ortaklarıyla %50  ortaklı  A.Ş. Kurulacaktır. Söz öyledir. Ancak;  Bilge Grup.A.Ş kurarak kendi arasında karar alıp bana ADİ ORTAKLIĞI  DAYATMIŞLARDIR, Bu KARARI  BANA HABER VERMEDEN 10 GÜN ÖNCE ALMIŞLARDIR..

 


 

 

 

 

23.12.2011 Tarihli  ERCAN ÇELİK  ÖZEL AĞAÇLANDIRMA UYGULAMA PROJESİ  Kabul OLURU MAKAMCA ONAYLANIP  Bölgece  02.01.2012 tarih 01 Sayı İLE KAYIT ALTINA ALINARAK TARAFIMA BİLDİRİLMİŞ, Taahhüt SENEDİ VERİLMESİ İSTENMİŞTİR                                                  

 

 

 Sahanın tarafıma tesliminden sonra Şirketi kurmamız gerektiği haberi Hasan Çağlayan’a verilmiştir. Sonra; Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketini 17.02.2012 tarihinde 5 ortak Kurarak, Yönetim Kurulu  Karar Defterine; 23/Ocak/2012 tarihinde Aşağıdaki Kararları Almıştır. (Ek Adi Ortaklık Noter Dayanak eki)

   1- Ercan Çelik  (Vergi No: …–T.C Kimlik No: ..şahsı ile Balıkesir ili Marmara adası orman Mülkiyetindeki sahaya İzin alınarak Adi Ortaklık firması Kurulması.

    2-Ortaklığın Ercan Çelik şahsı 10.000 TL Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketinin 10.000Tl olmak üzere 20.000TL sermayeli  Adi ortaklığın Kurulmasına,

    3-Kurulacak ortaklıkla ilgili Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi temsilcileri Mustafa Deryal Ve Hasan Çağlayanın Atanmasına şirketimizi her türlü temsil  ve ilzama yetkili olmalarına,

   4- “Orman İşletmesinin talep ettiği noter onaylı taahhüt senedi” ile müracaat dilekçesinin tanzim edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” demektedir.

  Mustafa Deryal ile Hasan Çağlayanın şirketi birlikte temsil ve ilzama yetkili oldukları kararı alınarak Muhasebeci Tacettin Kaytar tarafından; Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi adi ortaklığı sözleşme taslağı 25.02.2012 Tarihinde E-mektup ile gönderilmiştir.

   Gönderilen taslak üzerinde  taraflarımızdan adi otaklık istenmediği halde neden böyle yapıldığı önemli tartışma konusu olup üzerinde düzeltilmeler yapılıp Ercan Çelik-Hasan Çağlayan sözleşmesine uygun hale getirilmeye çalışılmıştır. Gönülsüz tartışmalı Ancak Hasan Çağlayan’ı 35 yıldır tanıdığım büyüğümüz olduğunda  “biz böyle istiyoruz” deyip diretince  08.02.2012 tarihinde  A.Ş yerine Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı Sözleşmesi yapılmıştır(EK: Noterden Adi Ortaklık sözleşmesi) 

Türk Borçlar Kanunu  Madde:1: Sözleşme, tarafların iradelerini karşılıklı ve birbirine uygun olarak açıklamalarıyla kurulur.” Demektedir.

 Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi  Adi Ortaklık SÖZLEŞMESİNDE;

 “Saha teslimi ve dikimlerin bu yıl 2012 yılı içerisinde başlatılması ve bitirilmesi özel şartların esasını oluşturmaktadır.”

  “Bu esasa göre 3 yıl bakım süresi de olmak üzere hiçbir hibe kredi V.S düşünülmeksizin yeni ortak tarafından zamanında ve mekanında  uygulama projesi  esaslarında ağaçlandırma sahası ara ekim organik damlama sulama gerçekleştirme finansı sağlanacaktır.”

 “Uygulama projesini saha tahsis sahibi Ercan Çelik ile birlikte ortak eksiksiz yerine getirecektir. Sahadan ve uygulamadan Ercan Çelik sorumlu olacaktır.”

 “Ortak hiçbir şekilde proje uygulamasını finans temin edememe gerekçesi ile erteleyemez.“

   “Adi ortaklığın idaresi ERCAN ÇELİK kendisi ile Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi temsilcisi Hasan ÇAĞLAYAN’ın müşterek imzaları ile temsil ve ilzam sağlanacaktır”) (Ek:3.Sözleşme ) 

  Hasan Çağlayanın Yönetim Kurulu Başkanı olacağı, Hasan Çağlayan ve ortaklarının 5 kişi olacağı Sermayeyi karşılayacakları çift imzalı temsil ve ilzama yetkili olacağımız kararlaştırılmasına rağmen, Şirketi kurmamız gerektiği haberi Hasan Çağlayan’a verilmesinden sonra; BALIKESİR de E-Mailden gelen  ortaklık yazısı  DAYATILARAK  noterde 08.02.2012 tarihinde Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi VeTicaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı Sözleşmesi  yapılmıştır. BU DAYATMA DA NOTER DAYANAKLARI YANLIŞTIR

 

 

 

 

 

 

 

 

Noterden “Özel Ağaçlandırma Ortaklık Oluru” hazırlanmadığı gibi Ortaklık oluru yerine Şahsıma ait izin oluru yazılarak “İzin Hakkı Sahibi Adı Soyadı: Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı adına Hasan Çağlayan” yazdırılmıştır. Sahte resmi evrak tanzimi yapılmıştır 

 

 

 

 

 

 

İlgili sahanın Projesi Kabul edilerek Orman Genel Müdürlüğünün 02.01.2012 tarih 01 sayılı emirleri ile PROJEME İZİN VERİLMİŞTİR. Tarafımdan Taahhüt Senedi verilen saha;

   4.01.2012 tarihinde Teslim Alınmıştır. Sahanın 49 yıllığına  Tahsis yaptırıldığı zaman 06.07.2011 tarihinde, Ortak olunması için  Hasan Çağlayan ile toplantı başlatılmış daha sonra  Hasan Çağlayan, Mustafa Deryal Ve Vejdet Fehmi Şendil ile 3 kere toplantı yapılarak; Mevzuata göre  ortak olunacak zaman Anonim şirket kurulacağı %50 Hasan Çağlayan ve ortaklarının olacağı  Ercan Çelik-Hasan Çağlayan ile 7.8.2011 tarihinde sözleşme yapılmıştır.

     Bu sözleşme tamamen Mustafa Deryal, Vejdet F.Şendil Ve Hasan Çağlayan tarafından istendiği şekilde tarafımdan yazılmıştır.

  TARTIŞMANIN SONUCUNDA ISRARCI OLUP  DAYATINCA  Hasan Çağlayanın  ısrarı  35 yıldır  Temiz bir ağabey olarak  tanımamdan dolayı noterde 08.02.2012 tarihinde Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı Sözleşmesi yapılmıştır.

 

Türk Borçlar Kanunu  Madde:1: Sözleşme, tarafların iradelerini karşılıklı ve birbirine uygun olarak açıklamalarıyla kurulur.” Demektedir.

 

 COŞKUN ORMANCILIK EFRAYİM COŞKUN İLE  ERCAN ÇELİK Ve BİLGE GRUP...A:Ş Adi ORTAKLIĞI  ADINA YAPILAN  HİZMET SÖZLEŞMESİ

 

 

 

 

  ESCAN ENERJİ SU  A.Ş  ADINA %1 HİSSE VE PAY VERDİĞİM  NEBİ BAYSAL IN YAPTIKLARI ANLAŞMABu ŞİRKET BANA AİT OLAN BİR ŞİRKETTİR.  DAHA İYİ UCUZ KALİTELİ HİZMET ÜRETELİM DİYE NEBİ BAYSAL'A YETKİ VERİLMİŞTİR. ERCAN ÇELİK-BİLGE GRUP A.Ş ADİ ORTAKLIĞI ile ESCAN  ENERJİ A.Ş ADINA YAPTIĞI SÖZLEŞMEDİR. 

 

 

 

 

 ESCAN ENERJİ A.Ş ADINA NEBİ BAYSAL,FİDANCI HÜSEYİN OLACAKLA  SERTİFİKALI FİDAN ANLAŞMASI  YAPMIŞTIR.

 

 

 

NEBİ BAYSAL İŞLERİN DAHA KALİTELİ UCUZ ORTAKLIĞIMIZA MAL EDİLMESİ İÇİN MARMARA ADASINA TARAFIMDAN GÖNDERİLMİŞ. BURADA NE KAZANIRSAK  NEBİ BAYSALIN MAAŞI VERİLECEK  KALAN KISIM  ŞİRKETLE NEBİ BAYSAL ARASINDA PAYLAŞILACAK.  MARMARA ADASINDA NEBİ BAYSAL  ORTAĞIM HASAN ÇAĞLAYANLA ANLAŞARAK  İBRAHİM SANCI İLEDE ANLAŞMIŞTIR.  YAPTIĞI İŞLERİ ANLATAN MEKTUPLA AZLEDİLMİŞTİR.

Nebi Baysal;Tarafımdan 15.10.2012 tarihinde yaptıkları fiilleri anlatan bir mektupla azledilmiştir.

(Ek NEBİ BAYSAL AZLİ VE AZLE EKLİ NEBİ BAYSALIN YAPTIKLARI AHLAKSIZ KİRLİ  DAVRANIŞLARI ANLATAN  MEKTUP)

 

 

       Sayın Nebi BAYSAL;

    100.Yıl Mahallesi Gölgeli Sokak 15/6       Çankaya- Ankara

        Es-Can Enerji Çevre Su Ormancılık Mad. Mühendislik Gıda Turizm Komisyon Danışmanlık Can Güvenliği Ve Sağlığı Merkezi Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanı olarak 13.07.2012 tarihinde şirket merkezinde  Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre,Enerji,İnşaat,Tarım Ürünleri sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı ile  Marmara adasındaki  sahaların hizmetleriyle ilgili sözleşmeyi yaptığımız zaman; Yazıcıoğlu ailesinin isminin arkasına sığınarak; Hasan Çağlayan, Mustafa Deryal ve Vecdet Şendil’in benimle ilgili o zamana kadar yaptıkları fiiller anlatılmış, ortaklığımızla  ilgili borçlanılmamasını, yaklaşık 5 aydır beni borçlu duruma düşürerek istedikleri şartlarda kredi almaya zorladıklarını ve bundan sonrada zorlayacaklarını, pilot finansör firma olarak görevlerini yerine getirmeyen ortağımın gayri meşru oyun kuralları olduğunu, paramız yoksa işi durdurmanız  gerektiğini söylemiştim. Şahsınıza da noterden imza yetkisini vermiştik.

       Adi Ortaklığımıza 23.07.2012 tarihli ptt ihtarınız, 29.Ağustos.2012  tarihli Noterden ihtarınızda, ”sözleşme şartlarını yerine getirerek ödemeyi derhal yapmanız aksi halde işin durdurularak iş sahasının terk edileceği” bildirilmişti. Finansör firmanın  ücretini ödeyeceği sözünden dolayı, petrol alımı yaptığınız Saraylar Akaryakıt  Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi OPET firmasına  Kefil olmuştum.Siz işi durdurmak yerine  Hasan Çağlayandan 60.000TL lik çek aldığınızı, akaryakıt firmasına vereceğinizi söylemeniz den işin devam kararı almıştık.

         Yapılan çalışmalar neticesinde;

            1-A-Saraylar Akaryakıt  Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi OPET firmasına;

              a- 15.07.2012 tarih 11199 nolu fatura,       b- 31.7.2012 tarih, 11222 nolu fatura

              c-15.08.2012 tarih,112 69  nolu fatura,      d- 31.08.2012 tarih 11296 nolu fatura

              e-15.09.2012 tarih, 113 89 nolu fatura        f-15.09.2012 tarih 113 37 nolu faturaların

                 B-Yine Ekskavatör kirasıyla ilgili 15.09.2012 tarihli fatura için 15.340 TL fatura için 10000TL ödeme yapılmış,diğer ay borç gözükmektedir.

             Özellikle 7. Ve 8. Ay faturaları ödemesi yapılmamıştır.

 2-Pilot Finansör firma yetkilisi olduğunu söyleyen Hasan Çağlayandan aldığınız çek, herhangi  bir kayıt altına alınmamış, elinizde olmadığınızı bildirdiğiniz; proje ve revize projeyi, yönetme konusundaki  teklifinizde;

   Adi ortaklık ana sözleşmesinde bulunan Bilge Grup A.Ş tarafından tarafıma ödenmesi gereken miktarların  kesilerek, tarafınıza ücret ödenmesi yapılması karar teklifiniz  bulunmaktadır.

 Adi Ortaklarım ödemeleri  yapmadığı için aile huzurumun kalmadığını söylememi “ailesi ile huzuru yok, bu işin altından kalkamaz ortaklarının şartlarını kabul etmesi gerekir” mahkeme ile yaptırdığım veya idareye şikayet yerine “bizim anlaşmamıza göre işi bitirmesi uygundur” diye  etrafınıza telefonla anlatarak, yaymaktan,

 3-Proje ve sözleşme esaslarına tümüyle uygun olmayan; proje planları, proje teknik esaslarına göre; ilmi ve fenni esaslara göre ölçüm ve aplikasyonu olmayan, uygun dikimi yapılmamış ve sertifikası alınmamış veri tabanına bu güne kadar sicili işlenmemiş fidanları var saydığınız, SGK dosyalarını istemediğiniz, Orman İşletmesine karşı proje iptali ve saha tahsisinin iptalini gerektiren  taahhütlerimizde yerine getirmeyerek, projede olmayan havuzları kabul ettiğiniz, tarafıma teslim edilmemiş proje tadilatı veya projeyi var saydığınız, Uygulama projesinde anlaşma yetkisi vermediğim halde imza atan Hasan Çağlayan ile sahamızı bozan Hayati Küpeli- Efrayim Coşkun ile anlaşma tutanağını 3.10.2012 tarihinde tanzim ettiğinizden,

4-Bu güne kadar yaptıkları fiil ve İstedikleri şartlarda kredi alınmayacağı adi ortaklık mensuplarına yapılmış ihtarı bildiğiniz halde kredi alacağınızı söylemeniz,

5- Hasan Çağlayandan aldığın çeki kendisine iade ederek, petrol alımlarını durdurduğunuzdan, Es-Can A.Ş adına petrol alımı için giden görevli Seyfettin Kocabıyık’a “geri dön alma akaryakıtı” diye talimat verdiğinizden,

6-İlgili petrol şirketi sahibini telefonla arayıp 2 saatte zor ikna ettiğimi, iki ekskavatörün ve çalışanların 1 gün kayıp ettiklerini, bu petrol giderlerinin Hasan Çağlayan veya (çeki geri verdiğinden) tarafından ödenmesi gerektiğini bildirmemde,”Es-Can A.Ş %96 sı senin, ödeyin borcunuzu”  diye söylediğin için,

7-Hayati Küpeli ve Efrayim Coşkun adına kiralanan Ekskavatör ve sahibiyle anlaştığınızı bildirmenizden sonra Muharrem Yıldırım ile sözleşme yaptığım 2 gün çalıştığı halde, Hasan Çağlayan’ın sahayı gezmesinden sonra ayrıldığını bildirmem, benim vekalet verileceğimi yazmamdan sonra tekrar tarafından Hasan Çağlayan’a, Muharrem Yıldırım’ın  sahada  çalışmaya ikna edilip  başlatıldığını söylemenizden,

         a-Borcu  ödeyeceğimi, olayın hikayesini anlatmamdan dolayı akaryakıt alımını sağlamam dan sonra Muharrem Yıldırım için ayrı hesap açılması konusunda Hasan Çağlayan’ın OPET’i arayarak talimat verdiği ve etrafına personel maaşlarını cebinden para vererek, karşıladığını yaymanızdan,

         b-Tarafınızdan “tespit davası ve idari şikayetin” doğru olmadığı gerekçelerinden aramızda aldığımız kararla Genel Müdür atanılma kararınızdan vazgeçtiğinizi tehditkar bir davranışla bildirmenizden, aynı gönderdiğim yazının içerisinde , tespit davası ve idari şikayetin  belirtildiği hususlarını görememenizden,

    Ben Ercan ÇELİK dini, ahlaki, kanuni, uluslar arası etik kabul edilen kurallar içinde olacağımı, insanlığa faydalı olmayacağım hiçbir fiilin içinde bulunmayacağımı, bunun dışında bulunan insanları kamuoyu önünde teşhir edeceğimi tekrar beyan ederek, Es-Can A. Ş Genel kurulunca tarafıma verilmiş yetkilerimin kullanılmasını sağlayarak, Yönetim Kurulu Başkanı da bulunan Nebi Baysal’ı vekaletten azil etme kararını almış bulunmaktayım.

           Taraflara duyurulur.       

                                                                                 Ercan ÇELİK

                                                                                               

ORMAN  İŞLETME MüDüRLüĞüNDEN TARAFIMA GELEN YAZI  15.12.2012 TARİHİNE KADAR UYGULAMA PROJESİNİ TAMALAMADIĞIM TAKDİRDE, ÖZEL AĞAÇLANDIRMA UYGULAMA PROJESİNİN  İPTAL EDİLECEĞİ YAZISI

 AŞAGIDA:21/KASIM/2012 TARİHLİ YAZIDA VERDİĞİM BİR DİLEKÇEDEN BAHSEDEREK Hasan ÇAĞLAYAN İLE KADİR MAHİR DAMATLARI ORTAK ETTİĞİMİ, SAHAYI ARAMIZDA PAYLAŞTIĞIMIZI, ANCAK BU KONUDAKİ HUSUS İDAREYİ BAĞLAYAN HUSUSUN OLMADIĞI BELİRTİLİYORDU.OYSA TARAFIMDAN BÖYLE BİR DİLEKÇE VERİLMEMİŞTİ. BURADAKİ ESAS AMAÇ  SAHANIN 1/3 ünü bana ayıracaklardı  BU DİLEKÇE CEVABINI GÖRDÜKTEN SONRA ŞOKE OLDUM.  DİLEKÇEYİ KİM VERDİĞİNİ ARAŞTIRMAMDAN SONRA ORMAN  BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN VE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNDEN   2016 SONUNDA VERDİĞİM DİLEKÇEYE KADAR YAZI BİLGİ GELMEMİŞTİR.

Ercan Çelik Bilge Grup A.Ş  Adi Ortaklığı Adına Hasan Çağlayan tarafından (YETKİSİZ)Yapılmış Anlaşma Tutanağı

 

NEBİ BAYSAL HASAN ÇAĞLAYANIN MAHİYETİNE GEÇTİKDEN  VE ESCAN ENERJİ SU A.Ş. DEN TARAFIMDAN AZLEDİLDİKTEN SONRA, İBRAHİM SANCI YANIMA GELEREK HASAN ÇAĞLAYANLA ANLAŞTIĞINI, SÖZLEŞME YAPARSAK ESCAN A.Ş İLE BİRLİKTE  15.12.2012 TARİHİNE KADAR  SAHANIN TÜMÜNÜ  BİTİRİP UYGULAMA PROJESİNİ  ORMANA  BİLDİRECEĞİMİZİ  SÖYLEDİ.  ONUN ÜZERİNE  AYSA EKENOMİ VE YATIRIM DANIŞMANLIĞI  İBRAHİM SANCI İLE  SÖZLEŞME YAPILMIŞTIR  YETKİ VERİLMİŞTİR.

 

 Ortaklık olarak Hizmet Ve Fidan Sözleşmesi yaptığımız firmaların yetkilileri ile Adi Ortağım Bilge Grup Anonim Şirketi yetkilileri işlemleri tek başına diğer firmaların Yöneticileri Efraim Coşkun-Hayati Küpeli,  Nebi Baysal ve İbrahim Sancı  ile  anlaşıp, %99u  Şahsıma ait Escan Enerji A.Ş. ile %1hisse verdiğim ve yönetim kurulu başkanlığına getirdiğim, yetkilendirdiğim Nebi Baysal’ı, yanlarına alarak ESCAN A.Ş ile şahsımı zorla tasfiye etmişlerdir.

BİLGE GRUP YÖNETİMİ NEBİ BAYSAL VE İBRAHİM SANCI TARAFINDAN  PROJEDE CEVİZ DİKİMLERİ 8x4 OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞ  ANCAK 8x8 DİKİLMEDİĞİ GİBİ TOPRAK İŞLEMESİ YAPILMADAN, ÇUKUR AÇILMADAN CANSUYU VERİLMEDEN DİKİLMİŞTİR.ÖZELLİKLE 8x8 olan FISTIK  ÇAMLARI TOPRAĞI İŞLENMEDEN EKSKAVATÖRLE  TERASLAR AÇILMADAN  KAZMA İLE YÜZEYSEL DİKİLMİŞTİR.  BUNLAR  BUNDAN DOLAYI ORMAN  GÖREVLİSİ TARAFINDAN TUTULAN  16 HAZİRANDAKİ TUTANAKTA SAHADA  OLMADIĞI GÖSTERİLMİŞTİR. 1X1 şeklinde 10.000AdetSERVİ DİKİLMEMİŞTİR.

    

 

NE GÜZEL DEMİŞ HZ. ALİ R.A."BİR İNSANI LAYIK OLMADIĞI YERE KOYMAK ZULÜMDÜR."

 

İBRAHİM SANCIYI  NEDEN AZLETTİM?

 İbrahim Sancı ESCAN ENERJİ A.Ş iş Makineleri ve Çalışanlarına yaptığı ahlaksızca filleri görünce, sözleşmeyi tekrar tekrar okudum. İbrahim Sancının sözleşmeyi yerine getirmesi mümkün değildi. Ayrıca bana ilk gösterdiği sözleşme, bu sözleşme değildi. Bilge Grup A.Ş ile anlaşmalı yapılmış bir sözleşme olduğu kanaatine vardım. Bu ara da çalışan ekskavatör operatörlerini aradım Bunlar Escandan çalışan 2 ekskavatör operatörü idi; “kendilerinin iyi çalıştığını İbrahim Ne diyorsa yaptıklarını bazı yerlerin  aplikasyonsuz  yaptıklarını, buralarda  hataların olabileceğini” söylediler. İşler ne zamana kadar biter dediğimde; 2013 ün sonuna doğru biter”  dediler. Aslında kapalı şekilde sahanın düzenli işlenmediğini benim söylediğim gibi 15.12.2012 tarihin den  bir yıl sonra biteceğini  söylediler. 

  “22.10.2012 tarihinde sözleşme yapıyor19.10.2012 tarihinde vekalet alıyor (ikibinbeşyüz) 2.500.Dekar sahanın tüm eksikliklerini tamamlayarak 15.12.2012 tarihinde teslim ediyor, eğer teslim edemezse Proje eksiksiz olarak uygulanacağı, işin bitirilmesi 15.12.2012 tarihinde sona ereceğinden yüklenici firma taahhütleri yerine getirmediğinde işverenden herhangi bir ücret talep etmeyeceği gibi,

   -Yüklenici firmanın projeyi zamanında yerine getirememesi durumunda işveren adına çıkmış olan yatırım gider cetvelinin %50 bedeli yüklenici firma tarafından işverene ödeneceği, taahhüt ediliyordu.  Fidan ve dikimi yapılan işlerde   fidan tanesi 18 TL. alıyordu. Ayrıca Maliyet +%15 +%3 = %18 maliyet artı kar alıyordu.”

   -Sözleşmeye Uygun işleri bitiremeyeceğini, işleri düzenli yapmayacağını,  ortaklarımla anlaşmalı olarak, bu sözleşmeyi imzaladığını bu sözleşme şartının yerine getirilmeyeceği için  benim ve şirketimin tasfiye edildiğine  iyice inandım.İbrahim Sancı, sözleşmeye uygun işlemleri yapmayacağı, Mersin de yaptığı işleri dolandırdığı, Muhasebeci iken bir çok insanı Mağdur ettiği, batırdığı, menfaati için her kötü işi yapabileceği,  haberlerini yakınından almam; aynı zamanda; Nebi Baysal, Hayati Küpeli, Hasan Çağlayan, Mustafa Deryal, Vecdet Fehmi Şendil ile birlikte sürekli hareket ettiği, 

  -Hasan Çağlayan ile  İbrahim Sancı’nın anlaşmaları  sonucu zoraki önce  araçların yakıtı petrolü kendi adına almaya ve iş makinelerini  kendi adına çalıştırmaya başladığı, Escan A.Ş adına Çalışan 1 kamyonet hariç  mahiyetine alıp; Escan dan  kendi üstüne sözleşme yaparak geçirdiği,  İş Makinelerini, çalıştırmaya başladığı,

  - Escan Enerji A.Ş de çalışanlara; Nebi Baysal’ın azlinden sonraEscan Akademi A.Ş adına yapılan sözleşmeyi tamamlamak için Mersin-Erdemli Sarıkaya Mahallesinden özenle seçip getirdiğim ve Marmara adasına yerleştirdiğim; 10 kişiyi; Nizamettin Can, Cennet Can, Hüseyin ErgenLeyla Ergen, Yusuf Yılmaz, Mehmet Can, Refik Can, Şuayip Ulak, Muzaffer Mellaş, Hasan Buruk adlı ziraatçı dikim fidan tel ihata işlerini iyi  bilen; 3 tanesi hem iyi şoför- pratik ziraatçı, 1 tanesi demirci Ziraatçı, 1 tanesi Marangoz-ziraatçı, hepsi toprak işleme fide ve fidancılık dan, sera tel her türlü ihata tarım ve hayvancılığı iyi bilen kişileri Marmara adasına yerleştirdim. Benim  getirdiğim yakınlarıma, kendi çalışanlarının yapamadığı zor işleri vererek yıldırmaya çalıştığı, sonunda bu çalışanların ekmekleri ve diğer yiyecek malzemelerini, ile mazot varillerinin içindeki yakıtları  alıp boşaltarak tehdit ve taciz ettirmesinden, etmesinden, 

    Fidancı  Hüseyin Olacak’a telefon edip biletlerini aldırdım. Nizamettin Can’a Telefon ederek “Sabahleyin sizde bulunan kamyoneti Liman Başkanlığı önüne çekin anahtarı üstünde bırakıp erken feribotla Erdek e geçin, orada otobüs biletleriniz hazır Mersin e dönün, size maaşlarınızı en azından asgari ücretten göndereceğim” dedim. Nizamettin“biz güvenliğimizi sağlarız, gitmeyelim, gidersek bunlar işin üstünden geçecek, bunların tarımdan ziraattan anladığı yok, tek dertleri vurgun, niyetleri kötü, bu işin arkasında senin ortakların var Hasan Var diğerleri  var İbrahim ile konuştum” dedi, Israrcı olup Mersin’e ailelerine ulaşmasını sağladım. Nebi Baysal, İbrahim Sancı, Hasan Çağlayan’ın kendime ve akraba-Hemşerilerime yaptıklarını hazmedemiyor, sinir krizine girmiştim. Ankara da evimde öylesine bir duruma gelmiştim ki ellerim ayaklarım titriyor, benzim sararıyor, hiç uyuyamıyordum.Eşim ve Çocuklarıma anlatamıyordum. Memleketteki akrabalarıma anlatamıyordum.  İbrahim ve  Ortaklarım hiç kimse  benimle konuşmuyordu.  İbrahim telefonlarıma çıkmıyordu.

    Çalışanları Mersine yollayıp Nebi Baysal ile çalışmaya başladıktan sonra, Muhasebe de Nebi Baysal’la birlik de İbrahim Sancı’yı  yakaladım.

   İbrahim Sancı’ya;“Bu çalışanlar benim akrabalarım, Niçin taciz, tehdit ettin? ettirdin” Escan Enerji A.Ş Şirketimdeki makineleri niye şirket’iyin üstüne aldın?” dediğim zaman;  İbrahim Sancı bana; “parayı veren adamın dediğini yaptım. Öyle istiyor öyle yaptım.” Hasan Çağlayan’ı kastederek “Buradan Escan ve çalışanlarını uzaklaştırın” dediğini, kendilerinin de gereğini yaptığını söyledi. Bu arada kendisine, tebligat adresime gelen 21/11/2012 tarihinde yazılmış “sahayı kendi aramızda paylaştık yazısı” dilekçeyi bizim adımıza verip vermediğini sorduğumda, cevabı gelen yazının dilekçesini sen mi yazdın dediğimde” şüpheli durakladığı,

  - Hüseyin Olacakla yapılan fidan anlaşmalarını tanımadığını, yeniden chandler fidan bulacağını söylediği için,

    İbrahim Sancı 6.Aralık.2012 tarihinde 29111 yevmiye nolu 25.Noterlikçe tarafımdan azledilmiştir. (EK:AZİLNAME) Notere vekalet alırken verdiği adrese tebliğ edilmiştir. Bunu  Bilge Grup Yöneticileri bildikleri  halde 16. 04.  2017. Tarihine kadar  sahte belge ile  para çektirip  işlemlere devam ettirmişlerdir

 

 

  ESCAN..A.Ş %99 u bana ait olan  şirket çalışanlara ve SGK ya borçlanmış, piyasaya  ciddi borç yapmıştı.

Adi ortaklarım; Hangi firma ile hizmet sözleşmesi yaparsak o firmayı yanlarına alıp beni karşılarına alıyordu. Artık Benimle hiç biri konuşmuyor telefon etmiyor herhangi bir konuyu sormuyor kesin tavır alıyorlardı.

  Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri San ve Tic. A.Ş ti  Sahaya ve evraklara  sahip olarak, ana sözleşmede bulunan uygulamadan sorumlu olduğum halde, sahadan iş ve işlemlerden uzaklaştırmaya, vekaletimi almaya veya aldırmaya, Adi Ortaklık hisselerimi %50 nin altına düşürerek  söz hakkı olmaktan çıkarmaya, kredi alarak büyük borç altına sokmaya, uzun vade borçları altında koyarak, benim enerji ve projeci anlayışımı psikolojik tacizlerle bitirip kenarda  tek başıma koymaya, böylece ağaçlandırma  sahasına ve projeye tek başlarına sahip olmaya  çalışıyorlardı. 

 6/Aralık/2012 tarihinden sonra 1 hafta; “verdiğim yetkileri hep geri aldığımı böyle çalışılmayacağını”  önce etrafımıza yaydılar,  baskı haline getirdiler.

   Saim Akçay kanalı ile Nebi Baysal’da Benimle konuşmaya başlamıştı. Bunu Saim Akçay ve Nebi Baysal’a söyletiyorlardı. Bilge Grup A.Ş Yöneticileri, Hizmet Sözleşmesi yaptığımız kimseler benimle konuşmuyordu. Telefon açmıyorlardı, Saim Akçay benimle konuşuyor, Hasan Çağlayan ve Nebi Baysalla irtibata geçiyordu. Kredi Almaya İzin Vereceğimi, Nebi Baysal’a da yetki vereceğimi söyledim. Ancak ara ekimleri ve bakımını biz yapalım (Escan A.Ş. olarak dedim). Kredi Almak için İmza atmaya Halk Bankası Ulus Şubesine Saim Akçay ve Nebi Baysal’la birlikte vardım. 

Hasan Çağlayan Mustafa Deryal 11.12.2012 tarihli 2012/1 sayılı Sermaye Artırımı Kararını bankaya getirdiler. Saim Akçay’a önce bunu imzalamamız gerektiğini söylediler. 20.000TL olan sermaya  2.820.000TL oluyordu; İmzaladım.  Sonra 350.000 TL Benim adıma Sermaye Artırım Taahhüt ödemesi yapıldı. 1.410.000+350.000= 1.760.000TL bir anda Borçlandım. (Ek; Sermaye Artıtrım Kararı) adeta şok olmuştum. Psikolojik olarak kendimi toparlayamıyordum.  Toptan yaşama sevincimi  öldürmüşlerdi. Bu olaydan sonra eve gidip yattım.  

       Saim Akçay telefonla beni aradı; Nebi ve Hasan Çağlayan ile görüştüğünü, şirket Merkezine gitmemiz gerektiğini mutlaka gelmem gerektiğini söyledi 24.12.2012. tarihine kadar Uzun süredir uğramadığım ve uğramak da istemediğim Bilge Grup A.Ş. şirket Merkezine Saim Akçay’la birlikte geldimDiğer odadan Mustafa Deryal, Vejdet F.Şendil,  sözleşme esaslarına uygun olmayan yazıları hazırlatıyorlar.  Hasan Çağlayan’a söylüyorlar Hasan Çağlayan Nebi Baysal’a oda Saim Akçay’a  söylüyor, onlarda bana söylüyor; ben de imzalıyordum. Çok büyük borçların altına girmiştim.

   -Ercan Çelik Hissesine Düşen Borçların tümünün saha içinden alınan ürünlerle ve hibelerle  ödeneceği kararı;(2012/3 Nolu Karar) imzaladım.

   -Hissemin % 50 payımın %1 ni Bedeli Karşılığında Nebi Baysal’a sattığımı,%5 nin bedeli karşılığında Saim Akçay’a sattığımın Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ştemsilcilerinin muvafakatı ile devir ettiğimi, imzaladım. (Karar:2012/4 Ek:10/4) Halbuki böyle bedeli karşılığında herhangi bir satış yapılmamıştı , karşılıklı oturup bir anlaşma yapılmadan, kararları getiriyorlar ben de imzalıyordum.

  - Nebi Baysal’ın yetkilendirmesi ile ilgili kararın 3.Parağraftaki kararı  1.ve 2. Ci  prağraftaki konuları yapmak için vekaletname verilmesine; 4.paragrafında “Bu işleri yapması karşılığında vekaletname  tarihinden itibaren ortaklık hesabından aylık  3500TL.ödenmesine” diyordu,  imzaladım((Ek:11/1) 

“31.12.2012 tarhli protokolla 2012/4 tarihli kararda  hisselerin;

      %50 :Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri San.ve Tic..Anonim Şirketi,

     %44 :Ercan ÇELİK

     %  5 : Saim AKÇAY

     %  1 : Nebi Baysal  Şeklinde oluşmuştur.

        Ercan Çelik Adi ortaklık, Anonim. Şirkete dönüştüğü takdirde yeni hissedarlarının yukarıdaki oy birliği ile belirtilen hisse oranlarıyla şirket ortakları arasında yer almasını peşinen kabul etmiştir.

       Ercan Çelik verdiği yukarıda yer alan kararların rucu ettiği takdirde, Özel Ağaçlandırma sahasına elde edilen gelirlerden Ercan Çelik in bu günkü payına (%44 e düşen yıllık tüm gelirden 50 yıl boyunca her yıl dörtte birini (1/4) nün gelirini Nebi Baysal’a; dörtte birinin  1/4 gelirini Saim Akçaya 50 yıl  boyunca vereceğimi kabul ve taahhüt ederim.” Protokol’unu getirdiler Bu protokolü Nebi Baysal Ve Saim Akçay imzalamıştı. Bende imzaladım.(EK:10/6))

       Adi ortaklık ta zorunlu olması gerekmeyen Karar Defteri ortaya çıkmış sadece ana sözleşme esaslarında değişiklik yapan kararlar alınıyordu. Adi Ortaklık hisselerimi %50 nin altına düşürerek(%44) söz hakkı olmaktan çıkarmaya, kredi alarak büyük borç altına sokmaya, uzun vade borçları altında koyarak, benim enerji ve projeci anlayışımı psikolojik tacizlerle bitirip kenarda tek başıma koymaya, böylece ağaçlandırma sahasına ve projeye tek başlarına sahip olmaya kararlar alıp bu Kararları 27. Notere götürüp, onaylatıp, getiriyorlardı. (24.12.2012 Tarihli Kararlar ve protokoller) Ankara 27.Notere götürdükleri her şeyi onaylatıyorlardı.)

 

 

 
 
 

 

Bütün ısrarlara ve psikolojik baskılara tehditkar bakışlara jest ve mimiklere rağmen Nebi Baysal’a 1 yıllık verilecek vekalet de ısrarlı oldum.  Böylece; Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı adına verilmiş Ankara 27.Noterlikçe 26315 nolu SÜRELİ VEKALET; 31/Aralık/2012 tarihinden 31/Aralık/2013 tarihi mesai bitimine kadar geçerlidir. 

 Kazım Karabekir Caddesi Kültür Çarşısı No:7/84 Altındağ Ankara Adresinde Adi Ortaklık Merkezi gösterilmiş Bilge Grup A.Ş Kurularak 7/82 adresi gösterilmiştir. Sonradan 5veya daha fazla  şirket aynı adreste, adresini ayrı gibi gözükse de aynı kapıdan giriş, iç kapıdan 3. Giriş olarak içeri odayı muhasebe odası gösterip evrakları tüm Bilge Grup A.Ş.ye ve kurucularına ait diğer 5 adet şirket merkezleriyle aynı odada toplamışlardır.  Ben İhtarname ile durum düzeltmesi istedikten sonra, Tüm iş ve işlemlerin 2012 yılında bitirilmesi esas olmasına rağmen Tüm sözleşme ve ilgili evraklara da 2012yılı Aralık ayında el konularak, tarafım adi ortaklık ve bankalara borçlandırılarak; benimle kimse konuşmayarak psikolojik tacizle Akıl sağlığım bozulmuştur. 

    Noterden “Özel Ağaçlandırma Ortaklık Oluru” hazırlanmadığı gibi Ortaklık oluru yerine Şahsıma ait izin oluru yazılarak “İzin Hakkı Sahibi Adı Soyadı: Ercan Çelik Ve Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Adi Ortaklığı adına Hasan Çağlayan” yazdırılmıştır. Sahte resmi evrak tanzimi yapılmıştır. Evraklara Coşkun Ormancılık Mühendisli sözleşmesini yaptıktan sonra ulaşamadığım gibi, tebligat adresime Evraklar gönderilmemiştir. Ortaklarım resmi daireler Bankalarla ve Hizmet sözleşmesi yapılanlarla hangi işlemler nelerin yapıldığını bilmemekteyim. Bankadan çekilen kredi ve hibeler kendileri n toplamı 6 milyon TL civarında taraflarından alınmıştır. Yapmadıkları işlemler ile ilgili Ankara 6. Noterliği kanalıyla 8 defa ihtaredilmesine rağmen bir düzelme göstermedikleri gibi, beni ortaklıktan tasfiye ederek işlemleri tek imza ile yürütmüşler önce evrakları sonra sahayı tutmuşlardır.(Ek: 5-İhtarlar) 

     “Türk Borçlar Kanunu Madde 631- Yönetim yetkisi olmasa bile, her ortağın, ortaklığın işleyişi hakkında bilgi alma, defter ve kayıtlarını inceleme, bunlardan örnek alma ve mali durumu hakkında özet çıkarma hakkı vardır. Aksine sözleşmeler kesin olarak hükümsüzdür.”-

  Ortaklık olarak verdiğimiz taahhütnamede belirtilen Ercan Çelik tebligat adresine ortaklarımın etkisi ve yönlendirmesi ile evraklar Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünce, Bandırma İşletme Müdürlüğünce de gönderilmediği gibi İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğünce de gönderilmemiştir.  

  Ortaklarımın Tek başlarına yetkileri olmadığı, imza sirkülerine uygun hangi işlemi kime yatıracak isek ona ortak imza ile vekalet vermemiz gerektiği, İbrahim Sancıya 19.10.2012 tarihinde vekalet verilip tarafımdan 5.12.2012 tarihinde azledilmesinden sonra ortaklarımın istek ve zorlamaları ile tekrar Nebi Baysal’a 31.12.2012-31.12.2013 e kadar 1 yıl süreli vekalet verildiği  bunların dışında yapılan tüm işlemlerin   temsil ve ilzama yetkisi olmayanlar tarafından yapıldığı,( Ek:TARİH VE SAYILI İHTARLAR) 

   Ankara 6. Noterliği kanalıyla 16.2.2016 tarihli, 03157 yevmiye nolu; 11Temmuz 2016 tarihli 13577 yevmiye nolu;  ve 26 temmuz 2016 tarihli 14352 yemiye nolu noterlik ihtarlarıyla bildirilmesine rağmen, İşlemleri tek yönlü yapılmıştır.( Ek:6 cı,7ci ve 8inci İhtarnameler) 

“Türk Borçlar Kanunu Madde:42- Temsil olunan, hukuki bir işlemden doğan temsil yetkisini her zaman sınırlayabilir veya geri alabilir.

Türk Borçlar Kanunu Madde:526- Vekâleti olmaksızın başkasının hesabına işgören, o işi sahibinin menfaatine ve varsayılan iradesine uygun olarak görmekle yükümlüdür.

Türk Borçlar Kanunu Madde: 527- Vekâletsiz işgören, her türlü ihmalinden sorumludur”

 - Bandırma Orman İşletme Müdürü Şükrü Açıcı’nın mevzuat gereği benim isteğimi ve Noter ortaklık olurumu almaksızın Özel Ağaçlandırma Ortaklık Oluruyla ilgili Genel Müdürlüğe farklı yazı yazdığını, Ayrıca yazıları tebligat adresime göndermeyenlerden biri olduğu,

  -Tek başlarına Temsil Ve  İlzama yetkili olmadıkları iki defa isim verip bildirdiğim Nebi Baysal ile ilgili ortaklarım tarafından ilk defa bir noter ihtarı gönderilmiş, onunda mahiyeti sahtedir.13/Temmuz/2016 tarih 09316 nolu Ankara 27.Noterliğince, tarafıma çektikleri ihtarnamede “Ortaklığımızın iş ve işlemleri üzerinde mutabakat sağladığımız ve imzamızla 24.12.2012 tarih 2012/5 sayılı kararda yazıldığı üzere Nebi Baysal tarafından yürütüldüğü, Eğer Ayrıca noterden vekaleti gerekli görüyorsanız Nebi Baysal’a vekalet verebilirsiniz ”diyerek  tarafım ihtar edilmiştir. Bu ihtarnamenin aslı ve esası yoktur(Ek: Bilge Grup İhtarnamesi) Bütün Noterlikçe çekilmiş ekteki ihtarlara rağmen; dosya ve bilgiler tarafıma verilmiyor, tek taraflı işlemlere devam ediyorlar. Şimdi, Babam Hüseyin Çelik Erdemli Hastanesi yoğun bakım ünitesinde; Tespit davası ve diğer ilgili işlemlere devam etmekteyim. Çalışanlar; ortaklık vekaleti bende diyenler tarafından tehdit ediliyor, Karar değişikliğine sürükleniyor, saha alanlarının anahtarları verilmiyor. Sahada çalışan araçlar tespiti sağlanmıyor;    

 Bilge Grup A.Ş. yöneticileri ve Nebi Baysal tarafından sürekli tehdit edildiğim, Can güvenliğim açısından gerekli ihtiyati tedbir kararlarının alınmasını,

-Bilge Grup Yöneticileri ile Nebi Baysal Vekalet devresinde ve sonrasında İbrahim Sancı ile görevini kötüye kullanarak 412 dekarlık alanı, teras ve toprak işlemesini yapmamıştır. Sahada uygun makinalı çalışma yapılmadan teras ve çukur kazılmadan yüzeysel dikim yapılmış, ayrıca arıların bulunduğu sahada hiç toprak işleme ve ceviz dikimi yapılmamıştır. Arıcılık yapılmak için sahayı tahsis etmiş, Tüm sahanın bakımı da yapılmamıştır. Bu iş için ortaklık çalışanları ile lojmanını kullanarak Lojmanın sahibi Abdullah Sarkan ile kekik ve bal ticareti yapmıştır.

   2 yıl önce alınan arıların tescilini yapmamıştır. Vekaleti bulunmadığı halde kendisinin vekaletli olduğunu söyleyerek, iş ve işlemler yapmıştır. Orman İşletme Müdürlüğünde “Ercan Çelik de kimdir, son kapının son mandalıdır” diyerek şahsıma hakaret etmiştir.

  -Çalışanlara “bu işte yetkili benim, 2 teneke balın parasını sizin maaşınızdan keseceğim. Ercan Çelik benim muhatabım değil, sizden 3.000 TL keseceğim” diye tehdit edip Raşit Göktaş’a arıya parayı veren benim, diyerek arıların kendi üstüne tescilini istemiştir. Çalışanların kimlik bilgileri ve tespitlerinin yapılıp, rapor alınıp, çalıştıkları konuda ve iş sağlığı güvenliği konularında eğitilmeleri gerekir. İşveren vekilince hangi işleri yapacaklarıyla ilgili Sözleşme yapmaları gerekli.

     Nebi BAYSAL’ın benden habersiz olarak Özel Ağaçlandırma sahamın içerisinde ürettikleri balı Abdullah SARKAN’a ait diğer bir evde stokladıkları, balları 06 AIE 77 plakalı ortaklığa ait olduğu söylenen, araca zeytinyağı tenekeleri ile yükleyerek Fırat Sarkan ve Celal Kılıç tarafından kaçırıldığı, Nebi BAYSAL, Hasan Çağlayan vasıtası ile satarak gelir elde ettikleri tarafımdan tespit edilmiştir. Geçen yıl Ankara da ortaklık binasın dan 1.5 ton petekli bal sattıklarını Abdullah Sarkan söylenmektedir.Ağaçlandırma saham üzerindeki bu kovanları kendi adıma tescil ettirerek bu haksız kazancı ortadan kaldırmaya çalıştım, gerekli bilgiyi Marmara Kaymakamlığı ve Marmara İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü’ne de verdim.(EK:Cum huriyet Başsavcılığına Dilekçe,Kaymakamlığa Dilekçe )

  -Adi ortaklığımız, adıma tahsis edilen saha üzerinden 4 yıldır Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığının vermiş olduğu hibeleri de (Hasan Çağlayan ve Vekili)açılan hesaba yatırılmakta ve bu hibelerden doğan maddi haklarımda firma yetkilileri tarafından sahte vekalet ve internet bankacılığı ile verilmiş banka kartlarıyla  her yıl gasp edilmektedir.

 

-Özel Ağaçlandırma Sahamızın içerisinde 03/08/2016 tarihinde Marmara Sulh Hukuk Mahkemesinin 2016/3 D.İş numaralı dosyası için tespit yapılırken Engin PAŞA isimli şahsın ekip başı olduğu; bir takım kişilerce haberim olmadan Kekik bitkisi toplandığı tespit davasına gelen bilirkişilerce yerinde görülmüştür. Engin PAŞA isimli şahsa “sana bunu kim topla dedi” diye sorduğumda önce “Abdullah abi (SARKAN) topla dedi” ise de Abdullah SARKAN’ın kendisine bağırması ile Ve “Hasan ÇAĞLAYAN” demesi sonucu Engin Paşa bana “Hasan Çağlayan topla dedi” diye söylemiştir. Nebi Baysal depoda 2.5 ton kekik var diyordu, Abdullah Sarkan geçen yıl 1.5 ton bal aldık derken Bal ve Kekik tespitlerinin yapılmasından sonra Abdullah SARKAN tarafından çeşitli taciz ve küfürlere maruz kalarak eve giriş ve çıkışımda rahatsız edilmeye başlandım. Yapılan baskı ve taciz ile tahsisi yapılan bu sahamın elimden alınmaya çalışıldığı düşüncemi pekiştirmiştir. 

 -Yukarıda yazdığım bir takım olaylar neticesinde Özel Ağaçlandırma çalışmalarımın belli bir çete tarafından engellenmek istendiği ve tarafıma bazı saldırıların olduğunu, bu şartlar altında adı geçen kişilerin çeşitli baskı ve küfürlerine maruz kaldığımı gerekli güvenliğimin sağlanmasını ve suçlular hakkında  gerekli işlemin yapılmasını istiyorum.14.08.2016 (Tarihli  dilekçe)”

       Marmara Cumhuriyet Başsavcılığına 14.8.2016 tarihli dilekçe ile suç duyurusunda bulunulmuş, Marmara Kaymakamlığına dilekçe verilip, konunun  anlatılmasına rağmen“ (Ek:  1/1)Dilekçe ) Aksine işlemleri yapmışlardır.

     Yukarıdaki Cumhuriyet Başsavcılığına yazılan Suç Fiillerinden hiçbiri suç unsuru olarak görülmemiştir. Kovuşturulmalarına gerek olmadığına karar verilmiştir.

     Cumhuriyet  Başsavcılığına  Ve Kaymakamlığa verdiğim dilekçeden  epey sonra; Ben yatalak olmuş babamın Mersin Erdemli de Hastane ve evde bakım işleriyle uğraşırken, hiç bir konuda temsil, ilzam ve ortaklık yetkisi olmayan Nebi Baysal Adi Ortaklık adına kiraladığım ve içinde kıymetli eşyalarım olan (İki Eylül Caddesi 89/3 Nolu Daire “Kaçak yapı,Fırat Sarkan da 3 nolu dairede kalmaktadır” Abdullah Sarkan’a yerleşim Belgesi aldırdığım; Başsavcılığa ikametgah adresi olarak verdiğim,(EK:Ercan Çelik Yerleşim Belgesi)Kaymakamlığa da Telefonla olayı bildirip haber verdiğim halde) Dairenin anahtarını kırarak yerleştiği, Ev Lojman sahibi Abdullah Sarkan ile Kendi adına kira sözleşmesi yaptığı, arıların sahibi; Raşit Göktaş ile ve ortaklıkta çalışır gözüken( yetkisiz çalışanlar) Fırat Sarkan, Celal Kılıç, Taçkın Çamoğlu, Vehbi Yalçın ile anlaşıp ifade değişikliği yaparak, Önce gidip arıların tescilini yaptırdığını, sonra benim 2 teneke balı aldığımı ve Abdullah Sarkanın evine izinsiz girmeden,Hırsızlık, haneye tecavüz suçu işlediğimi, arıları tescile kalkmamdan dolayı Nitelikli  Dolandırıcılık suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduğu, Erdemli Köserelli Mahallesindeki Baba ocağı evimiz de babama Bakarken Güzeloluk, Jandarma Karakolundan Hırsızlık,Haneye tecavüz Ve Dolandırıcılıkla ilgili İfadeye Çağrılmam; Şahsıma iyi davranılmamasından;40 yıllık arkadaşlarımın bu işi yapabilmelerinden  krize girip, Yaşama Sevincimi öldürülmüştür.

     Bu 14.8.2016 tarihli dilekçeyi vermem den ve Savcılığın Kovuşturmaya Gerek Olmadığını bildirmesi; hakkımda Savcılığın  Hırsızlık ve Dolandırıcılık davasını açmasından sonra; Nebi Baysal; çalışanlar ev lojman sahibi Abdullah Sarkan Ve Arıcı Raşit Göktaş İlçe Gıda Tarım Hayvan. Müdürü tamamen bana cephe almışlardırÇalışanlar ve Nebi Baysal silahlanıp kendi içlerinde örgütlenmişlerdir. Tüm Ağaçlandırma sahasını (arı kovanları 4.cü  yıldır içeride aynı yerde) anahtarlı hale getirip Benimle konuşmadıkları gibi uzaktan pompalı tüfekleri göstererek telefonuma çıkmayarak tarafımın Lojman Eve, Sahaya girmesini engellemektedirler.

      Marmara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Baloğlu ” kimlik tespitinden sonra sorguya geçince ayakta düzgün vaziyette “Ben 30 yıl 3 ayrı Bakanlıkta ve Başbakanlıkta Müfettişlik Başmüfettişlik ve Müşavirlik yaptım. Kanunun suç saydığı hiçbir işlemi yapmadım, kanuni işleri yapmanın da 24. maddeye göre suç sayılmayacağını biliyorum” diye söyledikten sonra ifadeye başlarken, durup dururken sinirli şekilde azarlaması,“Senli benli öyle konuşamazsın, Devletin Cumhuriyet Savcısının karşısında bulunuyorsun, yürü şöyle geç karşıma gibi”  çıkışları yapması, jest ve mimikleri, koltuk da düzenli oturmaması, ayakta duramadığımı görünce de su isteyip, gönlümü almaya çalışmasını; Masasın da sigara içtiği, Zabit katibi nin bunları gördüğü, 21.Dönem Mersin Millet Vekili Yalçın Kaya ile birlikte gittiğimizden onun da dışarıdan duyduğu hususlar da beni çok üzmüştür.

     21.Dönem Milletvekili Yalçın Kaya ile Hasan Çağlayan’a anlaşma teklif ettiğimde; Anlaşmasını yaptığımız Proje Maliyeti 706.774.00 TL tutarken 2012 ve 3 yıl içersinde ara ekimle birlik ekim yapılarak ağaçlandırma tamamlanacak iken 6 yıl sonra boş sahaya 6.107.441,00 TL para döktüm, bunu versinler sahadan çıkalım; yoksa sahadan çıkmayacağız demişlerdir.(Ek:10)Verdikleri Liste)

      Kendisine yaptığım suç duyurusun da bulunduğum suç ve fiillerinin hiç birisine bakmayarak  kamu davası açmayan Savcılar; beni sanık sandalyesine oturtarak 2017/52 Esas numaralı Marmara Asliye Ceza Mahkemesinde HIRSIZLIK ve HANEYE TECAVÜZ 2017/84 Esas numaralı Asliye Ceza Mahkemesince NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK  suçlarından dava açarak 5 YIL  HAPİS ,Yine 1 YIL HAPİS, 5 gün adli Para cezası vererek 6 YIL HAPİS  ile CEZALANDIRMA, 5YIL GÖZETİM altında tutulma cezası vererek, Çeteye Hizmet Etmişlerdir.(Ek: 11/1-2) Duruşmalar)

       Kaymakamın; Savcıların ve Hakimin, 6 yıldır Nitelikli Dolandırıcılık; görevi kötüye kullanma, sahte evrak tanzimi yapan, suç örgütü oluşturan ortaklarım ve suçlular hakkın da, hiçbir işlem yapmayarak çete emirlerine uyan şahitlerle destekleyerek;  suç örgütünü koruyarak görevini yapmadığından haklarında gerekli işlemin yapılmasını Sahanın, Lojmanın ve arıların tarafıma tesliminin sağlanmasını  emir ve müsaadelerinize arz ederim. 05.03.2018 

 

Ekleyen:  Ercan ÇELİK
Ekleme Tarihi:  6.4.2018
İzlenme:  1566
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
 
TIBBİ AROMATİK BİTKİLER, KARABUĞDAY, TEFF,KİNOA,CHİA,
İklim Ve Toprak İstekleri: Akdeniz bölgesine ait bir bitki olmasına rağmen soğuklara dayanabilen bir bitkidir. Toprak yönünden fazla seçici değildir. Killi taban arazilerde daha iyi gelişir.
Ercan ÇELİK [ 7.1.2013 Devamı
 
MAHKEMELER, ORTAKLARIM BİLGE GRUP A.Ş. HANGİ KONULARDA DAVA AÇMIŞTIR
ARI Tescili Ve 2Teneke Bal ALMAKTAN DOLAYI NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK VE HIRSIZLIKTAN DAVA AÇMIŞLAR 6 SENE MAHKUMUYET VE 5 SENE GÖZETİM KARARI VERDİRMİŞLERDİR. BU AŞAĞILIK ŞEREFSİZ İĞRENÇ İFTiRA AKILSAĞLIĞIMI CİDDİ ETKİLEDi.
Ercan ÇELİK [ 21.4.2018 Devamı
 
TROPİKAL BİTKİLER AĞAÇLAR MANGO AVAGADO MUZ
Mango faydası ve kullanım kapsamı oldukça geniş bir meyve olmasının yanı sıra, lif ve C vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir. Saç ve cilt güzelliğinde doğal bir maske özelliğinde kullanılırken, birçok kozmetik ürünü
Ercan ÇELİK [ 7.1.2013 Devamı
 

CEVİZİN İNSANAveİNSANLIĞA FAYDALARI

 • En Çok Okunanlar
 • SEÇİM SONUÇLARI DÜN ...
 • ÖMER SEYFETTİN ...
 • TÜRKEŞ BELGESELİ...
 • YALNIZ ÇOBAN VİDEO...
 • TÜRKLERİN KURDUĞU DE...
 • KAŞKAYI TÜRKLERİ...
 • KARABAĞ HOCALİ AZ...
 • BÜYÜK İÇEL PROJESİ...
 • Ahmed YESEVİ, HACI B...
 • AMAZON BREZİLYA CEVİ...
 • MORİNGA ÇAYI "Ya...
 • 68 KUŞAĞI VE BELGESE...
 • KIRIM TÜRKLERİ ...
 • MERSİN VE İLÇELERİ H...
 • DOĞAL HAYAT ÇİFTLİĞİ...
 • İnsan Hakları Evrens...
 •  
 • En Son Eklenenler
 • BÜYÜK SELÇUKLU,ANADO...
 • SEÇİM SONUÇLARI DÜN ...
 • BÜYÜK TÜRK MİLLET...
 • Ahmed YESEVİ, HACI B...
 • BÜYÜK İÇEL PROJESİ...
 • ÖMER SEYFETTİN ...
 • MORİNGA ÇAYI "Ya...
 • KARABAĞ HOCALİ AZ...
 • TÜRKLERİN KURDUĞU DE...
 • AMAZON BREZİLYA CEVİ...
 •  

   

  Her Hakkı Saklıdır. ERCAN ÇELİK© 2013 Tasarim : Linear Yazilim